Daugavgrīvā sievietei uzbrucis klaiņojošu suņu bars. Speciālistu komentārs

11. Jūlijs, 2018

Svētdien, 7. jūlijā Daugavgrīvas apkaimē vietējie iedzīvotāji un atpūtnieki kļuva par liecinieki tam, kā klaiņojošu suņu bars uzbrucis paveca gadagājuma sievietei. Notikuma vietā izsaukti Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji.


Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis informē, ka pēdējās dienās RPP ir saņēmusi informāciju par vairākiem klaiņojošiem suņiem Daugavgrīvas un Bolderājas apkaimē. Līdz šim gadījumos, kad ir saņemti izsaukumi, suņi ir paspējuši aizbēgt līdz dzīvnieku ķērāju ierašanās brīdim, lai gan policijas ierašanās laiks katrā no gadījumiem bijis tikai piecas līdz 10 minūtes.

Vienā no izsaukumiem kārtības sargi suņus pamanīja un sāka tiem sekot, taču pēc kāda laika suņi tomēr aizbēga pirms dzīvnieku ķērāji paspēja ierasties notikuma vietā.
"Ņemot vērā šo problēmu, RPP aktīvi sadarbojas ar dzīvnieku patversmes "Ulubele" (ir biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele un nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”) speciālistiem nolūkā izķert klaiņojošos suņus. Piemēram, šodien vairāku stundu garumā tika rīkots reids Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimēs, apsekojot vietas, kur klaiņojošie dzīvnieki iepriekš manīti. Diemžēl šajā reidā nevienu no meklētajiem suņiem neizdevās atrast, taču līdzīgus pasākumus policija veiks arī turpmāk," informē Sadovskis.

Vienlaikus kārtības sargi aicina ikvienu iedzīvotāju ziņot par klaiņojošiem dzīvniekiem, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Pēc iedzīvotāju informācijas, klaiņojošu suņu bars šajā apkaimē klejo jau vairākus gadus. Un ir cilvēki, kuri šos suņus baro.

 Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde ir informēta par situāciju ar klaiņojošiem suņiem Daugavgrīvas apkaimē un turpina strādāt pie problēmas atrisināšanas. Departaments organizē klaiņojošo vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu, izmitināšanu un aprūpi Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Patlaban klaiņojošo suņu izķeršanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā veic nodibinājums "dzivniekupolicija.lv" un suņu izķeršana notiekot katru dienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 18.00. Šis laiks ir saskaņots ar dzīvnieku patversmes darba laiku, lai, notverot suni, tas nekavējoties tiktu tur nogādāts.

Ņemot vērā patversmju kapacitāti un pieejamo finansējumu, uzņemamo dzīvnieku skaits ir ierobežots, tādēļ prioritāte ir agresīvu suņu izķeršana. Arī ārpus norādītā darba laika tiek izķerti tikai cietuši vai agresīvi suņi, kas apdraud sabiedrisko kārtību.

Jau 2013. gadā departaments lūdzis RPP nepieciešamības gadījumā iesaistīties un piedalīties kopīgās klaiņojošu suņu izķeršanas operācijās ar dzīvnieku ķērājiem, sniedzot savu iespēju un kompetences robežās visu nepieciešamo palīdzību - cilvēkresursus un tehniku, tai skaitā, speciālos līdzekļus.

RPP nozīmēja atbildīgo darbinieku, ar ko dzīvnieku ķērājiem sazināties nepieciešamības gadījumā, un tika sākta kopīgu reidu organizēšana klaiņojošo suņu izķeršanai.

2018. gada piecos mēnešos Daugavgrīvas apkaimē noķerti 20 klaiņojoši suņi. 

Viņa skaidroja, ka departaments savu iespēju robežās turpinās sniegt visu nepieciešamo atbalstu atbildīgajiem dienestiem, lai kopīgiem spēkiem likvidētu apdraudējumu cilvēku drošībai. Daugavgrīvas apkaimes teritorija ir iekļauta suņu ķērāju prioritāšu sarakstā un arī turpmāk tiks regulāri apsekota.

Diennakts tālrunis, kur zvanīt par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem, negadījumos cietušiem, slimiem, bez saimnieka palikušiem un klaiņojošiem dzīvniekiem ir 67558855.