Desmitā telpu orientēšanās sezona notiks unikālās ēkās

25. Oktobris, 2019

16. novembrī Rīgā tiks dots starts ikgadējam „Latvijas Telpu orientēšanās kausam”, kas piedāvās sešas aizraujošas orientēšanās distances sabiedrībā labi zināmās ēkās. Sacensību desmitā sezona būs pārsteigumu pilna, jo orientēšanās pārsvarā notiks ēkās, kur sacensības līdz šim nekad nav notikušas.


„Šī mums ir īpaša sezona, jo sacensības notiek desmito gadu pēc kārtas. Pirmoreiz tās 2009. gadā rīkojām Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas manēžā, un tas bija orientēšanās labirints. Tagad sacensības ir ļoti attīstījušās – augusi gan distanču kvalitāte, gan sarežģītība. Ticam, ka desmitās sezonas sacensības būs dalībniekiem aizraujošas un sevi izaicinošas, par ko īpašs paldies sadarbības partneriem, kuri uzticēja distanču ierīkošanu savās ēkās,” pauž sacensību organizators Matīss Ratnieks.

Foto: publicitātes

Sacensību seriāls notiks sešos posmos:

  • 16. novembris - Latvijas Universitātes galvenā ēka
  • 23. novembris - Rīgas 49. vidusskola
  • 24. novembris - Rīgas Kongresu nams
  • 30. novembris - Kultūras pils „Ziemeļblāzma”
  • 1. decembris - Latvijas Universitātes Zinātņu māja
  • 14. decembris - Ieslodzījuma vietu pārvaldes Brasas cietums

Kā ierasts, ātrākie orientieristi visos sacensību posmos tiks noskaidroti sešās meistarības grupās – SV16, SV21 un SV40. Pēc katra posma apbalvoti tiks pirmo vietu ieguvēji katrā meistarības grupā, bet kopvērtējuma labākie pēc visu posmu noslēguma saņems galvenās balvas. Lai tiktu ieskaitīts kopvērtējumā, jāpiedalās vismaz četros kausa posmos. Līdz 10. novembrim, reģistrējoties uzreiz uz visiem posmiem vai uz pieciem no sešiem, tiek piemērota atlaide dalības maksai. Plašāka informācija sacensību nolikumā.

Pieteikties sacensībām var, izmantojot LOF.LV sistēmu. Pieteikšanās termiņš ir līdz trim dienām iepriekš līdz plkst. 10.00. Pieteikties varēs arī sacensību dienā uz vietas. Tādā gadījumā gan sacensību rīkotāji negarantē, ka visiem pietiks kartes, tāpēc aicinām pieteikties laikus.

Foto: publicitātes

Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija un atbalsta Rīgas pašvaldība un citi sponsori.

Telpu orientēšanās ir viens no orientēšanās sporta paveidiem, kur distances tiek iekārtotas iekštelpās. Pirms sacensībām katram dalībniekam tiek piešķirta karte ar ēkā izvietotiem punktiem, kuros elektroniski pēc iespējas ātrāk pareizā secībā jāreģistrējas. Sporta veids ieguvis plašu atsaucību un interesentu loku – pērn sacensībās startēja 1600 dalībnieki.