Dzīvesvietas deklarāciju ārkārtas situācijas laikā neatliekamos gadījumos iedzīvotāji varēs veikt klātienē

18. Marts

Lai ierobežotu koronavīrusa slimības Covid-19 izplatību, ir mainīta klātienes dzīvesvietas deklarēšanas kārtība. Dzīvesvietas deklarāciju iesniegt klātienē varēs Dzirciema ielā 28, Rīgā, tikai neatliekamos gadījumos pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra bezmaksas informatīvo tālruņa numuru 80000800. Sazināties ar Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centru var arī rakstot uz e-pasta adresi: apc@riga.lv.


Pakalpojumu “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana” var saņemt attālināti valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, e-pakalpojums “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”.

Ja nepastāv iespēja dzīvesvietas deklarāciju iesniegt elektroniski un ir kritiska situācija, kad dzīvesvietas deklarācijas iesniegšanu nevar atlikt, klientam, piezvanot uz Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra bezmaksas informatīvo tālruņa numuru 80000800 tiks izvērtēta deklarēšanās pakalpojuma nepieciešamība un steidzamība, un tikai tad tiks veikts pieraksts uz klātienes apmeklējumu.

Lūdzam būt atbildīgiem un izvērtēt, vai ārkārtējās situācijas laikā ir nepieciešams neatliekami saņemt deklarēšanās pakalpojumu klātienē!

Pakalpojuma saņemšanai lūdzam savlaicīgi sagatavot nepieciešamos dokumentus:
1. Personu apliecinošs dokuments;
2. Dzimšanas apliecība, ja deklarē nepilngadīga bērna dzīvesvietu un citi dokumenti, kuri apliecina dzīvesvietas deklarētāja likumiskā pārstāvja tiesības rīkoties attiecīgās personas vārdā, pilnvarotajai personai - notariāli apliecināta pilnvara;
3. Dokuments, kas apliecina valsts nodevas nomaksu (lai saņemtu valsts nodevas samaksas atvieglojumus, uzrāda attiecīgo statusu vai faktu apliecinošu dokumentu).
Maksu par pakalpojumu ar karti klātienē iespējams apmaksāt ar Master Card, VISA, VISA Electron, Maestro norēķinu kartēm. Nav iespējams norēķināties skaidrā naudā un ar American Express kredītkartēm.

Piesardzības pasākumi pirms pakalpojuma sniegšanas klientam:
• tiks lūgs apliecinājums, ka klients nav atgriezies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām vai nav bijis kontaktā ar šādām personām.
• tiks veikts attālināts temperatūras mērījums;
• telpās būs pieejams roku dezinficēšanas līdzeklis pirms un pēc pakalpojuma saņemšanas.