Ēkai Kalnciema ielā 2B demontēs bīstamās konstrukcijas

19. Decembris, 2018

Trešdien, 19.decembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē, uzklausot pieaicināto ekspertu ziņojumus un īpašnieka paskaidrojumus, nolēma uzticēt ēkas jaunajiem īpašniecei SIA “Novira Capital”, saskaņot Rīgas Būvvaldē paskaidrojuma rakstu par veicamo darbu termiņiem un uzsākt  bīstamo konstrukcijas demontāžas darbus pēc ēkas trīsdimensiju uzmērīšanas.


“Komitejā uzklausot būvinženieru, ēkas īpašnieku pārstāvju, Āgenskalna apkaimes un arhitektu viedokļus vienojāmies, ka Kalnciema ielas 2b ēkai īpašnieki veiks bīstamo konstrukcijas demontāžas darbus līdz līmenim, kad būvinžnieri sniegs atzinumu, kad ēka ir droša apkārtējai pilsētvidei un ap to ir atjaunojama satiksme,” informēja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs.
 
Būvinženieru uzņēmums SIA "CMB" pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica vidi degradējošās ēkas vizuāli tehnisko apsekošanu, jo ēkā ir bīstami atrasties.  Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Artis Dzirkalis norādīja, ka “ēkā pilnībā  ir izdegušas jumtu būvkonstrukcijas, izdegušie materiāli no sestā stāva ir sakrituši ēkā dažviet līdz pat otrā stāva līmenim, radot papildu slodzi uz ēkas ārsienām. Ēka nav sabrukusi, pateicoties vēl dažām nesošajām sijām, kuras joprojām satur kopā ārējo fasādi un iekšējās sienas, bet to nestspēja ir apšaubāma.”
Lai ēku nostiprinātu uzņēmums piedāvā ēkas – Kalnciema ielā 2b un Raņķa dambī 14 -  ārējo perimetru nostiprināt ar tērauda konstrukcijām. Lai to nodrošinātu, ir jāizstrādā gan ēkas saglabāšanas, gan pašu konstrukciju uzstādīšanas projekts, kas varētu aizņemt 3 - 4 mēnešus un šiem darbiem būtu nepieciešams finansējums līdz 350 tūkstošiem eiro.  Gan laikapstākļi, gan ugunsgrēka dzēšanas laikā salietās konstrukcijas, ēkas stāvokli pasliktināties vēl vairāk.
 

Sēdē īpaši aktuāls bija jautājums par satiksmes organizāciju. Āgenskalna  apkaimes biedrības pārstāvji informēja, ka ir iesnieguši Satiksmes departamentam savus priekšlikumus satiksmes organizēšanai. Kā sēdē norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, iesniegtos satiksmes organizēšanas risinājumu varētu ieviest tad, ja ēkas bīstamības situācija ilgst vairākus mēnešus, jo pašvaldībai satiksmes pārorganizēšana izmaksās ap 50 tūkstošiem eiro.

 
Jaunie ēkas SIA "Novira Capital" pārstāvji informēja, ka, īpašumtiesības juridiski tiks noformētas janvāra beigās vai februāra sākumā, bet neskatoties uz to viņi apņemas par saviem līdzekļiem veikt ēkas bīstamo konstrukciju demontāžas darbus.  Nama trīsdimensiju uzmērīšana ir jau uzsākta un tiks pabeigta šodien.