Gada labākais sociālais darbinieks – Rīgas Centrālcietuma darbiniece

25. Marts, 2019

Savā runā apbalvošanas laikā viņa atzīmēja, ka lepojas ar savu darbu, kurā visi darbinieki ir stipra komanda, kas viens otru atbalsta. Aizvadītās nedēļas beigās Rīgā svinīgā ceremonijā apbalvoti ikgadējā konkursa “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2018” uzvarētāji. Kopumā no vairāk kā 80 pretendentiem izcelti seši labākie darbinieki, kuri saņēmuši unikālas koka balvas.


Uzvarētāja Ilona Ceicāne ir Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniece, kura strādā kā Resociālizācijas daļas sociālā darbiniece Rīgas Centrālcietumā. Ar smagajiem darba pienākumiem viņa nodarbojas pēdējos 2,5 gadus. Viņas pienākumos ietilpst palīdzība cilvēkiem, kuri izcietuši cietumsoda termiņu  - viņa šiem cilvēkiem palīdz iegūt izglītību, apgūt profesiju un atrast sevi dzīvē. Bet pats galvenais – izmainīt cilvēku pasaules redzējumu un rūpēties par to, lai šie cilvēki neveiktu atkārtotus pārkāpumus un neatgrieztos cietumā.

Kopumā viņas darba stāžs sociālajā jomā ir 18 gadu (kopš 2001. gada). Šajā laikā viņa jau paguvusi gan strādāt ar bērniem, gan ar vecākas paaudzes cilvēkiem, kā arī ar tiem, kuriem diagnosticēts HIV/ AIDS. Kolēģi raksturo Ilonu ar tādiem vārdiem kā “enerģija” un “radošums”.

“Jūs neticēsiet, bet es līdz pēdējam brīdim nezināju, ka saņemšu šo apbalvojumu. Man par to paziņoja tikai aptuveni stundu pirms apbalvošanas. Visiem liels paldies! Jo sociālais darbs ir komandas darbs, viens cilvēks nevar tikt galā. Šeit ir ļoti svarīgs atbalsts no kolēģiem un priekšniecības. Es lepojos ar savu darbu un mīlu to,” stāsta Ilona Ceicāne.

Foto: Riga.lv

Atlikušie uzvarētāji:

  • nominācijā “Labākais iedzīvotāju izvirzītais nevalstiskā sektora sociālais darbinieks” balvu ieguvusi Brigita Lazda – Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centra sociālā darbiniece.
  • nominācijā “Labākais darba devēja izvirzītais sociālais darbinieks” balva piešķirta Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes darbiniecei Indrai Kālei;
  • Dagmāra Saulīte no Cēsu pašvaldības sociālā dienesta kļuva par titula “Labākais institūcijas vadītājs, dienesta vadītājs, departamenta, struktūrvienības, nodaļas vadītājs” ieguvēju;
  • vienīgais vīriešu kārtas pārstāvis starp balvu ieguvējiem – Rīgas sociālā dienesta darbinieks Agris Veidemanis saņēmis balvu nominācijā “Labākais iedzīvotāju izvirzītais sociālā dienesta sociālais darbinieks”;
  • īpašā žūrijas balva piešķirta Rēzeknes novada sociālā dienesta darbiniecei Mārai Tarandai, kura strādā ar dažādām klientu grupām.

Nominantus (kopumā iesniegti 82 pieteikumi) izvēlējušies gan vienkāršie Latvijas iedzīvotāji, gan sociālo dienestu vadītāji. Tāpat otro gadu pēc kārtas iedzīvotāji atzīmē vienu sociālo darbinieku, piešķirot viņam īpašu balvu.

Foto: Riga.lv

Visi seši nominanti saņēmuši koka balvas zieda, kas ir zieda ar četrām ziedlapām veidolā. Ziedlapiņas simbolizē ticību, cerību, mīlestību un veiksmi. Statuetes darinātas no Latvijas koka.

Apbalvojumus piešķīrusi Labklājības ministre Ramona Petraviča, Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks un Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta vadītāja Ilze Skrodele – Dubrovska.