"Goda vārtos" - stāsts par skolu un zināšanām

5. Septembris, 2019

Septembrī, sākoties skolas laikam, vides mākslas objekta "Goda vārti" stāsts saistībā ar skolu un zināšanām, simboliski pārfrāzējot R. Blaumaņa dzejas rindas - “Mans zelts ir manas zināšanas”.


"Goda vārtos ir attēlota dažādu virzienu visaptveroša vizuālu tēlu un simbolu spēle. Tā ir kā iedvesmotājs virzībai augšup pa zināšanu, gudrības, radošuma kāpnēm ar nebeidzamu vēlmi izzināt. Aicinām ar vārtu stāsta palīdzību būt lietpratējam zināšanu jomā. “Goda vārti” ir aicinājums rūpēties par savu zināšanu avotu, kā arī ilustrētais krustvārdu mīklu tēls virza domāt plašāk un dziļāk", saka objekta "Goda vārti" satura veidotāji.

2019. gadā vides mākslas objekts „Goda vārti” vēsta par Latvijas spēka avotiem, kas veido mūsu valsts ikdienu, ļauj lepoties uzvaras brīžos un dod iemeslu smelties pašapziņu svētku reizē.

Katram ir savi spēka avoti, savi dārgumi, bet kopīgi darītie darbi un piedzīvotie notikumi veido mūsu vēsturi, tagadni un nākotni. Rūdolfa Blaumaņa dzejolis “Tālavas taurētājs” aicina būt drosmīgiem un atrast savu zeltu, savu spēka un iedvesmas avotu.

“Mans zelts ir mana tauta,
Mans gods ir viņas gods!
Kas postīdams viņu šausta,
Uz pekli lai rauj to jods!”

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.