Goda vārtu vēstījums oktobrī – mans zelts ir mana ticība sev

29. Oktobris, 2019

Oktobrī vides mākslas objekta "Goda vārti" vēstījums  - mans zelts ir mana ticība sev, tas ir stāsts par to, ka iedvesmu smeļamies spējā būt līdzsvarā ar pasauli un norisēm tajā.


"Ticība sev ir nopietns darbs visas dzīves garumā. Apzināties sevi un savu pilsētu, tautu, valsti kā iedvesmas objektu, resursu un vienotu veselumu bieži prasa piepūli un spēju pārvarēt dažādus šķēršļus. Ceļš pie sevis mēdz būt grūts, līkumains un šķietami nepārvarams, bet vajag tikai sākt iet. Dažādās kultūrās un garīgās praksēs, lai simbolizētu šo grūto ceļu tiek izmantots labirints. Iešana labirintā ir dziedniecisks process, kas ļauj sastapties gan ar mūsu bailēm un neticību, gan spēku un spēju pārvarēt grūtības. Oktobra video programmās aicinām ikvienu sākt ceļojumu pašiem pie sevis", aicina projekta īstenotāji un programmas veidotāji.

2019. gadā vides mākslas objekts „Goda vārti” vēsta par Latvijas spēka avotiem, kas veido mūsu valsts ikdienu, ļauj lepoties uzvaras brīžos un dod iemeslu smelties pašapziņu svētku reizē.

Katram ir savi spēka avoti, savi dārgumi, bet kopīgi darītie darbi un piedzīvotie notikumi veido mūsu vēsturi, tagadni un nākotni. Rūdolfa Blaumaņa dzejolis “Tālavas taurētājs” aicina būt drosmīgiem un atrast savu zeltu, savu spēka un iedvesmas avotu.

“Mans zelts ir mana tauta,

Mans gods ir viņas gods!

Kas postīdams viņu šausta,

Uz pekli lai rauj to jods!”

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.