Ievērojot sociālo distancēšanos, iedzīvotājus aicina izmantot e-parakstu

25. Marts

Laikā, kad valstī izsludināta ārkārtēja situācija saistībā ar Covid – 19 izplatību, VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) aicina iedzīvotājus sekot līdzi noteiktajiem kontaktēšanās ierobežojumiem un izmantot e-parakstu. Tas garantē drošu elektronisko parakstu, kā arī, saņemot e-pakalpojumus, apliecina identitāti ar tādu pašu juridisko spēku kā klātienē uzrādīts personu apliecinošs dokuments.


Rīgas dome aktīvākā e-paraksta lietotāja starp pašvaldībām
Rīgas pašvaldība arī ikdienā cenšas efektīvi strādāt ar dokumentiem, tāpēc jau vairākus gadus ir saņēmusi aktīvākā e-paraksta lietotāja titulu valstī. Pērn Rīgas dome ierindojās pirmajā trijniekā un saglabāja čempiona titulu pašvaldību konkurencē, liecina LVRTC apkopotā informācija. Rīgas pašvaldības darbinieki 2019. gadā izmantojuši e-parakstu vairāk nekā 352 000 reižu.

Kas ir e-paraksts?
E-paraksts ir pašrocīgs paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj apliecināt e-identitāti digitālajā vidē. Ar e-parakstu apstiprinātiem dokumentiem ir tāds pats juridiskais spēks kā ar roku parakstītiem papīra formāta dokumentiem. Savukārt e-identitātes apliecināšana ar eParakstsmobile vai eParakstseID karti ir pielīdzināma personas identitātes pārbaudei klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Kur var izmantot e-parakstu?
Ar e-parakstu iespējams parakstīt iesniegumus, līgumus, vienošanās, rēķinus un citus dokumentus, ko līdz šim parakstījāt papīra formāta.Tāpat ar e-parakstu iespējams attālināti saņemt visus Latvijas Zvērinātu notāru sniegtos pakalpojumus, kā arī veikt ar uzņēmējdarbības organizēšanu saistītas darbības LR Uzņēmumu reģistrā.

Iespēja apliecināt e-identitāti ar e-paraksta rīkiem integrēta virknē komersantu portālu, kā arī pieejama vairāk nekā 40 valsts portālos, kur integrēts valsts vienotais identitātes apliecināšanas modulis „Latvija.lv” ar tajā esošajām e-paraksta un e-identitātes apliecināšanas iespējām.

Ja Jums vēl nav e-paraksta
LVRTC gan atgādina, ka līguma slēgšana eParakstsmobile lietošanai šobrīd pieejama tikai attālināti – parakstot to ar eID karti vai saņemot ar bezmaksas kurjeru.

Ja nepieciešama konsultācija vai palīdzība, lai uzsāktu e-paraksta lietošanu, to var saņemt darba dienās laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00, tālrunis: 67108787: e-pasts: eparaksts@eparaksts.lv

Foto:

Foto: