Incidents Purvciemā: slēgtā mašīnā atstāti divi mazi bērni

15. Jūlijs, 2019

9.jūlijā pulksten 15.08 pie Rīgas pašvaldības policistiem Purvciemā vērsās kāds garāmgājējs, kurš norādīja uz netālu esošo automašīnu. Tajā iedzīvotājs pamanījis divus mazus bērnus bez pieaugušo uzraudzības.


Mirkli vēlāk likumsargi, apskatot norādīto transportlīdzekli, pamanīja divus aptuveni gadu vecus bērnus. Viens no mazuļiem histēriski raudāja, savukārt otrs periodiski pamodās un iešņukstējās. Transportlīdzekļa visi logi un durvis bija ciet.
Viens no kārtības sargiem devās uz netālu esošo tirdzniecības centru “Minska”, lai apsardzes darbinieki caur lielveikala skaļruņiem nodod informāciju veikala apmeklētājiem par automašīnā atstātajiem bērniem. Tomēr bērna vecākus tā arī neizdevās atrast ne notikuma vietā, ne arī blakus esošajā tirdzniecības centrā.
Vienlaikus uz notikuma vietu izsaukti gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.

Ņemot vērā, ka vecāki tā arī nebija atgriezušies pie savām atvasēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, lai mazinātu riskus savainot automašīnā esošos mazuļus, nolēma uzlauzt priekšējo pasažiera logu. Tomēr brīdī, kad uzsākti glābšanas darbi, pie transportlīdzekļa pieskrēja bērnu māte.

Sieviete apgalvoja, ka tikai uz neilgu laiku bērnus atstājusi automašīnā. Jautājot, kur viņa visu šo laiku bijusi, viņa no atbildes sniegšanas izvairījās. Sarunas laikā pie automašīnas pienāca kāda garāmgājēja, kura sāka strostēt bērna māti. Pēc mirkļa viņa likumsargiem atklāja, ka sievieti redzējusi iznākam no netālu esošās spēļu zāles.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par bērna atstāšanu bez uzraudzības. Lietas materiāli pēc piekritības pārsūtīti Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas speciālistiem izvērtēšanai.