Iniciatīva „Latvijas skolas soma”: Rīgā tika organizēti 4 tūkstoši pasākumu

11. Septembris, 2019

Iniciatīva „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Rīgā šo iespēju izmantoja 114 skolas.


Šodienas skolēni ir tie, kas krās nākošās Latvijas 100-gades pieredzi un zināšanas nodos tālāk. Un tikai pieaugušie ir atbildigie par to, lai viņi kļūtu par radošiem, kultūru, mākslu un savu valsti mīlošiem. Tam arī tika radīts projekts “Skolas soma”.

Galvenais projekta uzdevums – iemācīt saredzēt skaistumu un sarežģītumu, pašiem izjust un klātienē iepazīt Latvijas vērtības. Tālāk bērns pats atrod nianses, kas viņam pašam ir svarīgas. Rīgā šī projekta ietvaros tika organizēti un apmeklēti vairāk kā 4 tūkstoši pasākumu.

Goran Gora, mūziķis: “Jā sākumā man kāds stāstīja par šo projektu un man šķita, ka tas ir neiespējāmi, jo projekts ļoti apjomīgs, daudzpusīgs, daudzšķaltņains un šķita, ka to visu vienā lielā grozā nevar salikt, bet prakse pierādīja, ka visi lieliski tiek galā.”
Paši skolēni atzīst, ka šīs projekts ir devis ne tikai ekskluzīvu iespēju smelties pieredzējošo savas nozares profesionāļu pieredzē un zināšanās, bet arī ļāvis “izkāpt” no viedierīcēm un iepazīt reālo dzīvi tuvāk.