Irina: “Sievietei ir ļoti svarīgi dāvāt sev kustību prieku”

13. Maijs, 2017

Jau no bērnības aizrāvos ar dejām un aerobiku, bet vēlāk, pēc bērnu dzimšanas hobijs pārvērtās par darbu, jeb precīzāk - kļuva par mīļāko dzīves nodarbi. Irina uzskata, ka bērna dzimšana sievietē var atvērt pārsteidzošas lietas, kā arī novēl visām mammā atrast veidu, kā smelties enerģiju, tad arī ģimene būs laimīgāka.


Irina ir dzimusi rīdziniece un dievina savu pilsētu. Jau no bērnības nodarbojas ar dejām un aerobiku, aktīvi ir piedalījusies gan modes teātrī, gan teātra pulciņā skolā. Par spīti tam, ka viņa vairāk sliecās uz eksaktajām zinātnēm, liktenis viņai bija lēmis nodarboties ar radošām lietām. “Es vienmēr esmu ieklausījusies tajā, ko vēlas mana dvēsele un tajā, uz kuru pusi mani velk manas jūtas, esmu izmēģinājusi spēkus visā. Vēl aizvien esmu jaunu zināšanu meklējumos,” par sevi stāsta jaunā sieviete.

Foto: No personīgā arhīva

Viņa mācījusies gan par grafisko dizaineri, gan par stilisti – vizāžisti, gan apģērbu šūšanas meistari. Bet bērnu piedzimšana (vecākajai meitai ir 14 gadi, jaunākajam dēlam – 3,5 gadi) visu nolikusi savās vietās.

“Bērni kļuva par grūdienu, lai es attīstītos. Bet, kas ir interesanti: jaunībā es pozicionēju sevi kā ļoti neatkarīgu cilvēku. ”Kāda ģimene? Kādi bērni? Galu galā dzīve ir tik daudzveidīga un interesanta, bet ģimene un bērni visu tikai sarežģīs”. Viss mainījās vienā mirklī. Izrādījās, ka man ir svarīgi satikt cilvēku, kuram tu uzticies un vēlies veltīt savu laikā, būt ar viņu kopā gan priekos, gan bēdās,” atceras Irina.

Foto: No personīgā arhīva

Kad Irinai piedzima meita, viņas dzīvē atkal atgriezās dejas – tagad jau 2000. gadu sākumā popularitāti ieguvušās “austrumu” dejas. Sākumā kā hobijs veselības uzturēšanai, bet pēc tam jau kā dzīves bizness.

Foto: No personīgā arhīva

“Ar pirmo nodarbību es sapratu, ka tas ir tieši tas, kas man bija pietrūcis, pavadot 3 gadus, kopjot bērnus, kad tu pilnībā savu laiku atdod vīram un bērnam, un tu ieslīgsti saimniecības rutīnā. Kur gan smelties iedvesmu? Apzinājos savu aicinājumu, sajutu īpašu sievišķo enerģiju, mīlestību, izjutu mātes lomu, un biju gatava dāvāt šo enerģiju saviem tuvajiem,” viņa turpina.

Pēc Irinas vārdiem, mierīgā, zinātkārā un atklātā meita ir ļoti līdzīga viņai pašai.

Jūtot to, Irinai pavisam viegli, bez spiediena izdodas atklāt viņā dažādas spējas, vēl jo vairāk tāpēc, ka meita ne tikai visu bērnību bija klāt mammas treniņos, bet arī sāka doties uz mammas atvērto bērnu grupiņu. Tajā pašā laikā ģimenē ir stingrs noteikums: ja ar kaut ko nodarbojies, mācies ar azartu, saņem baudu no procesa un vienmēr pret visu attiecies pozitīvi.

Foto: No personīgā arhīva

Starp citu, reiz viņas meita viņai uzdāvināja ļoti aizkustinošu dāvanu: pirms pāris gadiem viņa izveidoja burciņu ar 75 zīmītēm, uz kurām bija mīlestības pilni vārdi. “Dāvana stāv uz plauktiņa, konflikta vai strīda gadījumā es uz to tikai paskatos, un visas dusmas uzreiz pazūd. Jo vai tad mēs, mammas, varam dusmoties uz saviem bērniem vairāk kā minūti?”

Foto: No personīgā arhīva

Jaunā sieviete bija pārliecināta, ka pēc otrā bērna dzimšanas viņa ar visu noteikti varēs tikt galā tikpat vienkārši. “Es dzemdēju dēlu, praktiski neatraujoties no darba – sestdien vēl sēdēju visu dienu konkursa žūrijā, bet svētdien devos uz dzemdību namu.

Foto: No personīgā arhīva

Februāris, deju sezonas vidus, tāpēc pēc nedēļas mani skolēni jau sāka interesēties, kad es atgriezīšos darbā. Devos atpakaļ nevis pēc nedēļas, bet pēc trim. Protams, tas ir pateicoties mīļotā vīra un viņa vecāku atbalstam. Tieši mana ģimene galvenokārt ir manu panākumu atslēga, es varu nodarboties ar to, kas man patīk, jo par darbu to nosaukt ir grūti. Kad tu vadi studiju, izdomā koncertu numurus, izstrādā tērpus un jaunas izrādes, iedvesma tev nejautā, kad tai ierasties. Tas jau ir dzīvesveids. Visbiežāk pasākumi, kurus es organizēju, vai kuros piedalos, ir brīvdienās. Bet mani tuvinieki man vienmēr ir blakus. Tāpēc mēs pagūstam gan pastrādāt, gan atpūsties.”

Irinas dēls, atšķirībā no savas mierīgās māsas, sācis izrādīt raksturu jau uzreiz pēc dzimšanas. Bet ar viņa nākšanu pasaulē jaunā sieviete sevī izjuta vēl vairāk spēka un pārliecības, un kļuva par vērienīgu projektu organizatori – viņa sāka rīkot deju festivālus Golden Dancer un labdarības festivālu Dvēseles Elpa.

Foto: No personīgā arhīva

Labdarības festivāla Dvēseles elpa projekts, kura līdzautore ir Irina, dzima praktiski vienlaicīgi ar viņas dēlu. “Radās vēlme palīdzēt ģimenēm, kurās aug bērni ar sarežģītām un retām diagnozēm. Tradicionāli festivāls, kurā sapulcējas daudz radošu cilvēku, norisinās novembrī (šogad noritēs jau ceturtais!)”, un ir pielāgots Starptautiskajai cistiskās fibrozes dienai (tā ir ģenētiska saslimšana, kas izraisa smagus traucējumus elpošanas orgānu darbībā),” turpina Irina.

Foto: No personīgā arhīva

Vēl viens viņas radošais “mazulis” ir deju festivāls Golden Dancer, kas tieši pirms dažām nedēļām atzīmēja divu gadu jubileju. Tas norisinās Starptautiskajā deju dienā 29. aprīlī. Nākamajā gadā Irina plāno izvest festivālu starptautiskā līmenī.

 “Visi mani sapņi ir saistīti ar maniem bērniem. Gribētos, lai viņi izaugtu pārliecināti par sevi un laimīgi, ar pozitīvu attieksmi pret dzīvi un apkārtējiem. Un lai mēs vienmēr saprastu viens otru. Būt mammai ir ļoti svarīgi: jo mans potenciāls atklājās tieši ģimenē, ar bērnu dzimšanu, blakus mīļotajam cilvēkam. Laiku ar ģimeni pavadām ļoti aktīvi, bieži apmeklējam dažādus kultūras pasākumus. Mums ļoti patīk dažādi pilsētas svētki un festivāli! Rīgā tie vienmēr ir augstā līmenī. Tā kā mēs dzīvojam pie dabas, blakus jūrai, mums patīk pastaigāties un aicināt cilvēkus ciemos,” viņa turpina.

Foto: No personīgā arhīva

Irinas ģimenē atzīmē arī Mātes dienu. “Tie ir brīnišķīgi, ļoti aizkustinoši svētki. Diemžēl man ļoti pietrūkst manas mammas. Un es novēlu, lai visiem pēc iespējas ilgāk būtu iespēja būt blakus savām mammām, dalīties noslēpumos, uzklausīt padomus vai vienkārši klusējot apskaut. Un vēlos novēlēt visām sievietēm, neaizmirstiet dāvāt sev kustības prieku, noteikti atrodiet savu aktivitāšu veidu – dejas, fitnesu, utt. Tikai piepildot sevi ar enerģiju jūs spēsiet just mundrumu, ar kuru dalīties ar ģimeni, tuviniekiem. Jo laimīga sieviete ir spējīga apdāvināt ar prieku arī savus tuvos,” – lūk, tādu padomu dod Irina.

Foto: No personīgā arhīva