Izvēlies projektu savai apkaimei: balsot var tikai līdz 19. septembrim!

19. Augusts, 2019

Turpinās balsošana par galvaspilsētas apkaimju attīstības projektiem, kas iesniegti Rīgas domes konkursam. Nobalsot mājaslapā www.balso.riga.lv vai personīgi kādā no apmeklētāju pieņemšanas centriem var ikviens interesents, kas sasniedzis 16 gadu vecumu. Portāls Rīga.lv pastāsta, kas izveidojis projektus, kāpēc daļa no tiem nav pieņemti izskatīšanai un kas ar šīm iniciatīvām notiks nākotnē.


Konkurss noritēs līdz 19. septembrim

Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas projekts izsludināts, lai attīstītu Rīgas apkaimes un piesaistītu iedzīvotājus jautājumu, kas saistīti ar apkaimju attīstību, apspriešanai un risināšanai. Jo kurš gan cits, ja ne iedzīvotāji, labāk par citiem pārzina savu apkaimi, tā vajadzības un prasības. Tā ir iespēja atdzīvināt pamestas teritorijas, sacensties ar kaimiņiem no citām apkaimēm, padarīt savu dzīvesvietu atpazīstamāku.

Rīgas pašvaldība piešķir finansējumu projektiem, kas atbilst šādiem kritērijiem:

 • projekta īstenošanas vieta ir publiski pieejama;
 • teritorijas ir publiskā lietošanā un ir pašvaldības īpašumā vai valdījumā;
 • projekts saistīts ar apkaimes infrastruktūras uzlabošanu, kas sniegtu pastāvīgu sabiedrisko nozīmi.

Konkursa nolikums paredz, ka viena projekta īstenošanai var tikt piešķirts finansējums līdz pat 100 tūkstošiem eiro. Kopumā pašvaldība 2019. gada budžetā šiem mērķiem piešķīrusi finansējumu pusmiljona eiro apmērā. Tāpēc, kā atzīmēja “Apkaimju alianses” pārstāve Alija Turlaja, finansējumu saņems vismaz pieci projekti. “Ir projekti, kuru summas nesasniedz 100 000 eiro griestus, tāpēc iespējas saņemt finansējumu ir lielākam skaitam iniciatīvu. 19. septembrī mēs pārtrauksim balsošanu un tie projekti, kuri ietilps pusmiljona robežās, saņems līdzekļus,” viņa atzīmēja.

Projektus konkursam var iesniegt gan nevalstiskās organizācijas, gan arī biedrības, kuras pārstāv Rīgas iedzīvotāju intereses. “Tas bija pilotprojekts, tāpēc piedalīties varēja tikai organizācijas. Iedzīvotāji, kuriem bija iniciatīvas ar to, kā attīstīt savas apkaimes, varēja piedalīties ar biedrību palīdzību,” papildināja Turlaja. Diemžēl pagaidām ne visās apkaimēs ir savas sabiedriskās organizācijas. Piemēram, tādā lielā apkaimē kā Pļavnieki, biedrības nav, tādējādi nav uzrakstīts arī neviens projekts. Bet ir citas biedrības, kas šim konkursam iesniegušas uzreiz 3-4 projektus.

“Projekta mērķis ir, lai katrs Rīgas iedzīvotājs varētu iesniegt savu iniciatīvu. Tāpēc nākotnē mēs darīsim tā, lai piedalīties varētu ne tikai biedrības, bet arī vienkāršie cilvēki”.

Kopumā konkursam ir iesniegti 34 pieteikumi, no kuriem 14 nolemts nodot balsošanai, 20 pieteikumi ir atteikti. Visu apstiprināto projektu īstenošanas kopējās izmaksas būtu sastādījušas aptuveni 771 tūkstoti eiro.

“Mēs ar nolūku publicējām arī tos projektus, kuri mūsu atbalstu neieguva, lai cilvēki redzētu, kāpēc. Iemesli, kāpēc tieši tas vai cits projekts ir noraidīts, bija dažādi. Daudzi no tiem nebija sagatavoti pietiekami rūpīgi, nav atbilduši konkursa nolikuma prasībām, reizēm tie nebija ne mūsu kompetencē, ne tie atbilda pēc finansējuma apjoma,” atzīmēja Turlaja.

Tāpat organizatori pamanījuši, ka nākotnē būs jāpiešķir ilgāks laiks projektu izstrādāšanai un to izskatīšanai. “Bet nevajag aizmirst, ka tas bija pilotprojekts,” papildināja alianses pārstāve.

Kā balsot?

Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa komisija izvērtējusi visus konkursam iesniegtos pieteikumus, un no pirmdienas, 19. augusta, tie ir pieejami iedzīvotājiem balsošanai.

Balsošanas vietne ar pilnu projektu aprakstu iedzīvotājiem pieejama mājaslapā: www.balso.riga.lv. Balsojums tiks veikts līdz šā gada 19. septembrim (ieskaitot).

Atbilstoši konkursa nolikumam pēc iedzīvotāju balsojuma beigām konkursa vērtēšanas komisija lems par nepieciešamā finansējuma apstiprināšanu tiem projektiem, kas balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu. Par konkursa vērtēšanas komisijas sēdes laiku tiks paziņots atsevišķi, kad iedzīvotāju balsojums būs noslēdzies.

Iedzīvotājiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu, būs iespēja nobalsot ar vienu „par” balsi par kādu no iesniegtajiem projektiem. Elektroniski par savu izvēlēto projektu varēs balsot mājaslapā: www.balso.riga.lv, autorizējoties caur vietni: www.latvija.lv. Savukārt, lai nobalsotu klātienē, jādodas uz kādu no pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centra teritoriālajām atrašanās vietām - Kungu ielā 7/9, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46 vai Dzirciema ielā 28. Lai nobalsotu klātienē, līdzi jāņem pase vai ID karte.

Īsumā par projektiem, kas izturējuši atlasi

Āgenskalna laukums

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas – 100 000 eiro
 • Apkaime: Āgenskalns
 • Iesniedzējs: Āgenskalna apkaimes biedrība

Projekta autori plāno labiekārtot centrālo laukumu blakus Āgenskalna tirgum. Ir plānots laukumu pārveidot par skaistu, drošu sabiedrisko vietu ar apstādījumiem, soliņiem, dzeramo ūdeni un vides instalācijām, kur pulcēties, bildēties, atpūsties un priecāties par skatu uz tirgus paviljona ēku.

Atpūtas zona Daugavmalā, Dārziņos

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas – 100 000 eiro
 • Apkaime: Dārziņi
 • Iesniedzējs: Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība

Iesniedzēji piedāvā sakārtot Daugavas krastmalu netālu no Dārziņiem, izveidojot tur četras atpūtas vietas, kur tiks uzstādītas pārģērbšanās kabīnes, izvietoti atpūtas soliņus un izbūvētas kāpnes stāvajos Daugavas krastos ērtai piekļūšanai pie ūdens. Projekts paredz, ka tiks restaurētas arī apkaimes vēstures liecības - senās laivu pietauvošanas vietas.

Atpūtas zonas izveidošana gar Buļļupes krastu

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas – 36 640 eiro
 • Apkaime: Bolderāja
 • Iesniedzējs: Biedrība “Active Time”

Iniciatori vēlas izveidot atpūtas zonu Bolderājas un Daugavgrīvas rajonu iedzīvotājiem, kā arī viesiem. Iniciatori plāno krasta garumā ierīkot 10 piknika zonas ar galdiem un griliem, kā arī atkritumu tvertnēm. Papildus plāno ierīkot bērnu aktivitāšu un rotaļu laukumu. Šajā zemes gabalā varētu ierīkot atpūtas zonu gan bērniem, gan pieaugušajiem, ar bērnu un sporta laukumiem, pludmalēm.

Visu paaudžu sporta komplekss un bezmaksas nodarbības Ķengaragā

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas – 55 000 eiro
 • Apkaime: Ķengarags
 • Iesniedzējs: Biedrība “Cits Ķengarags”

Sporta komplekss visām paaudzēm, kas balstās uz Austrumu cīņas un vingrošanas pamatiem. Plānots, ka šeit norisināsies bezmaksas paraugnodarbības profesionālu treneru pavadībā. To, kā pareizi sportot un būt veselīgiem, iemācīs gan bērniem, gan senioriem!

Brīvdabas sporta laukuma izveidošana un teritorijas labiekārtošana Zasulaukā

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 60 000 eiro
 • Apkaime: Zasulauks Iesniedzējs: Pārdaugavas attīstības biedrība

Šī biedrība piedāvā uzreiz divus projektus. Pirmais no tiem – Tapešu ielā 25 – paredz teritorijas labiekārtošanu, izveidojot bruģa ceļa taciņas un atpūtas zonu starp esošo koku aleju. Otrā projekta ietvaros Rododendru ielā 4 ir paredzēta teritorijas labiekārtošana blakus jau esošam bērnu laukumam, izveidojot brīvdabas sporta laukumu, kuru varēs izmantot gan pieaugušie, gan bērni. Projekta ietvaros tiks uzstādīti pieci sporta trenažieri un viens liels vingrošanas komplekss pieaugušajiem.

Publiskais ūdens krāns

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas – 2500 eiro
 • Apkaime: Centrs Iesniedzējs: Apvienība “Pilsēta cilvēkiem”

Projekta ietvaros plānots Centra apkaimi nodrošināt ar dzeramā ūdens ņemšanas vietu no jau eksistējoša brīvkrāna Raiņa bulvārī, kas jau vairāk nekā 10 gadus ir atslēgts no ūdens apgādes sistēmas un nedarbojas.

Daudzfunkcionāls sporta laukums Brasā

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 100 000 eiro
 • Apkaime: Brasa
 • Iesniedzējs: Biedrība “Brasa”

Sporta laukums Brasā pie bērnu rotaļlaukuma tiks veidots ar profesionālu sporta segumu basketbolam, volejbolam, futbolam un citiem sporta veidiem. Ieguvums no tā būs iespēja nodarboties ar aktīvu dzīvesveidu svaigā gaisā: iedzīvotājiem būs iespēja veikt vingrojumus, lai uzturētu veselību, piedalīties grupu treniņos, kā arī iepazīties ar kaimiņiem. Laukums tiks veidots trīs apkaimju - Sarkandaugavas, Čiekurkalna un Brasas krustcelēs.

Kultūras pirts Jaunciemā

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 59 797,58 eiro
 • Apkaime: Jaunciems Iesniedzējs: Jaunciema attīstības biedrība

Tiek plānota kultūras terases „Jaunciema kultūras pirts” izveide, kas kalpos gan kā ikdienišķa satikšanās, gan saviesīgu pasākumu organizēšanas vieta apkaimes iedzīvotājiem.

Ietves izbūve Āraišu ielas posmā no Aizkraukles līdz Bajāru ielai

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 75 000 eiro
 • Apkaime: Teika
 • Iesniedzējs: Teikas apkaimes biedrība

Katru dienu pa Āraišu ielu uz Teikas vidusskolu un no tās dodas daudzi bērni. Šī iela ir bīstama, jo tai nav ietves. Turklāt satiksme ir visintensīvākā tajā laikā, kad bērni dodas uz skolu. Ietve radītu drošības sajūtu un pārvietošanās komfortu šajā ielā gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Lielizmēra puķu podu, velo un skrejriteņu novietņu izvietošana Antonijas ielā

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 7000 eiro
 • Apkaime: Centrs
 • Iesniedzējs: Rīgas Centra attīstības biedrība

Lielizmēra puķu podu, solu, velo un skrejriteņu novietņu (40 vietas) izvietošana Rīgas centrā nesen izveidotajā, bet neizmantotajā sabiedriskajā telpā Antonijas, Elizabetes un Dzirnavu ielas krustojumos.

Sabiedriskā transporta pieturvietu labiekārtošana Rītabuļļos

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas – 80 000 eiro
 • Apkaime: Buļļi Iesniedzējs: Biedrība “Rītabuļļi”

Iedzīvotāji piedāvā sabiedriskā autobusa pieturvietu virzienā uz Rīgas centru labiekārtošanu, izbūvējot nojumes un paaugstinājuma platformas.

Mangaļmuižas parka labiekārtošana

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 95 500 eiro
 • Apkaime: Trīsciems
 • Iesniedzējs: Trīsciema biedrība

Biedrība rosina labiekārtot bijušo Mangaļmuižas parku, aicinot Rīgas pašvaldību tur uzstādīt skatu torni un izbūvēt līdz tam laipu. Ainava, kas pavērsies no torņa, ļaus iepazīt Rīgu no vēl neredzēta skatu punkta.

Nacionālā teātra skvēra labiekārtošana

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 70 000 eiro
 • Apkaime: Centrs
 • Iesniedzējs: Rīgas Centra attīstības biedrība

Biedrības projekts paredz Nacionālā teātra skvēra labiekārtošanu, uzstādot pagaidu vienota dizaina solus (līdz 15 cilvēkiem), liela izmēra puķu podus un papildus velo statīvus (līdz 10 vietām) patlaban neizmantotā sabiedriskajā telpā.

Informatīvo stendu izvietošana Mangaļsalā

Foto: publicitātes

 • Projekta kopējās izmaksas: 7502,00 eiro
 • Apkaime: Mangaļsala
 • Iesniedzējs: Mangaļsalas iedzīvotāju biedrība

Mangaļsala ir viena no zaļākajām Rīgas apkaimēm, kur ikviens rīdzinieks var izbaudīt dabas skaistumu, kā arī aktīvi atpūsties. Lai ikviens Mangaļsalas viesis varētu izplānot savu atpūtu, jābūt pieejamai informācijai par labākajiem pastaigu maršrutiem, apkaimes nozīmīgākajiem apskates objektiem un aktīvās atpūtas iespējām. Tāpēc projekta ietvaros ir plānots izveidot Mangaļsalas ceļvedi un izvietot šo ceļvedi uz trīs informatīvajiem stendiem (pa vienam stendam pie jaunizveidotajām auto stāvvietām, kā arī vienu stendu Mangaļsalas apkaimes centrā).