Jāņu ielīgošanas dziesmu rīti Rīgas Centrālajā bibliotēkā

6. Jūnijs, 2018

8. jūnijā plkst. 17.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, Latvijas dievturu sadraudze aicina uz Jāņu ielīgošanas dziesmu ritiem.


Tuvojas Jāņi, Vasaras saulgrieži. Gada vieni no populārākajiem un tautā iemīļotākajiem svētkiem. Tā vai citādi tie tiek svinēti it visur, gandrīz katrā saimē un sētā, katrā ģimenē, katrā domubiedru kopā, katrā draugu un kaimiņu pulkā. Un tomēr neba visi zina, kas tad īsteni Jāņi ir un kā tie tradicionāli svinami, kādi ir vissenākie, vispatiesākie un dziļākie Jāņu laika rituāli.

Šīsreizes ikmēneša Latvijas Dievturu sadraudzes rīkotā tikšanās un dziesmu riti būs veltīti tieši šim – Jāņu, Vasaras saulgriežu, laika sajūtas izzināšanai, dziesmu un simbolu, tradīciju un rituālu apguvei, izziņai. dziedot un rotaļās ejot.

Dziedāšanas ritus vadīs folkloras kopas Laiva vadītāja un dievture Anda Ābele. Kopā izdziedāsim Dieva, mītoloģiskās un citas Jāņu laika dziesmas. Tāpat arī iemācīsimies kādu tradicionālu lietuviešu vasaras vidus un Rasas svētku dziesmu un iesim rotaļās.

Aicinām pulkā visus, kas vēlas izzināt Tradīciju, mācīties un piedzīvot kopā būšanas un kopā dziedāšanas prieku.

Aicinām ikvienu - neatkarīgi no iepriekšējo zināšanu un pieredzes lieluma un dziļuma.

Sarīkojums notiek sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku.