Jūgendstila muzejā - svētku programma. Nepalaidiet garām!

2. Novembris, 2018

Valsts svētku nedēļā no 11. novembra līdz 18. novembrim muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” saviem apmeklētajiem dāvina brīnišķīgu iespēju apmeklēt muzeja ekspozīcijas par īpašu cenu – EUR 2.00.


Pasākuma “Valsts svētki arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī” ietvaros muzeja kamīnistabā būs iespējams apskatīt Konstantīna Pēkšēna dibinātās studentu korporācijas “Selonija” regālijas un uzzināt vairāk par studentu korporāciju nozīmi Latvijas Republikas dibināšanā.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī plkst. 12.00 aicinām muzeja jaunākos apmeklētājus uz pasākumu “Rudens laika danči un rotaļas kopā ar Ilgu Reiznieci”. Rotaļās bērni iepazīst dažādas dzīves situācijas, norises dabā un sadzīvē, izjūt prieku un aizrautību. Mūziķe postfolkloras grupas “Iļģi” dibinātāja un pedagoģe Ilga Reizniece atraktīvā veidā izspēlē ar bērniem gadsimtiem senu dziesmu ritmus un mūziku, ļaujot katram dalībniekam piedzīvot spēles prieku. Izsenis gada tumšākais laiks, rudens, kad raža novākta un darbi apdarīti, ir bijis laiks spēlēm, dziesmām un pasakām. Ilgas Reiznieces krājumā ir ne viena vien rudens laika dziesma, kas novelk robežšķirtni starp rudeni un ziemu, kā arī daudzas pazīstamas un arī nezināmas dziesmas un rotaļas.

Mūzikas mīļotājiem jau par tradīciju kļuvuši svētku koncerti muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”. 18. novembrī plkst. 15.00 aicinām uz koklētāju ansambļa “Teiksma” bezmaksas svētku koncertu “Svētku pēcpusdiena kokļu skaņās no Pūt, vējiņiem līdz Dzimtai valodai". Kokle ir latviešu tautas instruments, kas tautasdziesmās bieži apveltīta ar apzīmējumu zelta –Tur sēdēja Dieva dēls, zelta kokles koklēdams. Nenoliedzami kokle ir viens no izplatītākajiem latviešu tautas instrumentiem, kurā apvienojas senatnīgums un spēcīgs latviskums ar absolūti mūsdienīga instrumenta iespējām. Koklētāju ansamblis “Teiksma” pastāv kopš 1955. gada un labprāt spēlē kopā ar citiem instrumentiem – flautu, vijoli un sitaminstrumentiem.

Vietu skaits pasākumos ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +37167181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv.

Uz pasākumu “Rudens laika danči un rotaļas kopā ar Ilgu Reiznieci” aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas.

Ieejas maksa katram apmeklētājam citās dienās - EUR 3.00.


Papildu informācija: Agnese Tambaka, Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”
E-pasts: agnese.tambaka@riga.lv
www.jugendstils.riga.lv