Kamerkoris "Ave Sol" ar koncertu "Esi sveicināta, saule!" noslēdz jubilejas gadu

11. Oktobris, 2019

Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ar dažādiem koncertiem visa gada garumā svin savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Kora jubilejas gads noslēgsies ar muzikāli vērienīgu un daudzveidīgu koncertu “Esi sveicināta, saule!” 2019. gada 2. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā.


Bezmaksas ielūgumi būs pieejami no 21. oktobra SIA “Biļešu paradīze” kasēs.

Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejas koncertprogramma veidota, par pamatu ņemot kora vēsturisko un pirmatnējo sūtību – pasūtināt jaundarbus atzītiem latviešu komponistiem, kā arī demonstrēt kolektīva augsto māksliniecisko un profesionālo sagatavotību, atskaņojot XX un XI gadsimtā atzītu Eiropas komponistu kormūzikas šedevrus. Rīgas kamerkoris “Ave Sol”  pievērsīsies latviešu kormūzikas retrospekcijai un kora “zelta fondam”, sākot no Jāzepa Vītola līdz pat Mārtiņam Braunam.

Koncertā piedalīsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Andris Veismanis, diriģents  Jurģis Cābulis. Solisti: Gerda Griķe, Sniedze Kaņepe, Aija Veismane-Garkeviča, Ance Zavadska un Mārtiņš Zvīgulis. Koncerta viesi būs Vidzemes kamerorķestris, komponists Uģis Prauliņš, diriģents Mārtiņš Klišāns, pianiste Agnese Egliņa un čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncerts sāksies ar Alfrēda Kalniņa kompozīciju “Esi sveicināta, Saule!”, ko maestro Imants Kokars pašrocīgi pārveidojis, un šobrīd šī versija kalpo kā visiem zināmais kora “Ave Sol” episkais un monumentālais moto.  Koncertā Raiņa poēma “Ave Sol” “ielīs”  komponistu Andra Sējāna un Kārļa Lāča  komponētajos jaundarbos. Šī nebūs ne sacensība, ne salīdzināšana, jo mākslinieciskais vadītājs abiem komponistiem devis brīvību, izvēloties teksta fragmentu no poēmas. Pirmo daļu kuplinās Vidzemes kamerorķestris.

Koncerta otrajā daļā koris par izaicinājumu sev ir izvēlējies XX un XXI gs. Eiropas un Latvijas komponistu dažādu stilu kormūziku, lai atklātu kora unikalitāti, skanējuma robežu paplašināšanu līdz garīgo dimensiju augstākajiem horizontiem.

Koncerta trešā daļa būs Latvijas mūzikas virsotnes no pēdējo gadu spilgtākajiem notikumiem līdz Rīgas kamerkora “Ave Sol” “zelta” repertuāram, ar kuru koris pārstāvējis Latviju neskaitāmos koncertos visā pasaulē. Izskanēs latviešu saules klasika kā Emīla Dārziņa “Minjona”, Jāņa Zālīša “Birztaliņa”, Jāņa Kalniņa “Apsniegošā pilsēta” un Latvijas mūsdienu komponistu – Mārtiņa Brauna, Uģa Prauliņa un Jura Karlsona – nepārspētie kora šedevri.

Foto: publicitātes

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.