Kas piedalīsies desmitgades lielākajā "Krastu mača" turnīrā?

5. Augusts, 2019

Turnīra “Krastu mačs” dalībnieki šogad apvienos spēkus labdarības iniciatīvā  “Spēlē. Dzīvo. Droši”.


Noskaidroti desmitā diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” dalībnieki. Šogad cīņā par turnīra ceļojošo kausu Daugavas labā un kreisā krasta komandu rindās plecu pie pleca sacentīsies arī populāri mūziķi, aktieri, politiķi un sportisti, tostarp, hiphop izpildītājs Ozols, aktieris Andris Bulis, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis un daudzi citi. Tāpat basketbola laukumā atgriezīsies izcilā basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.

Ikgadējie basketbola svētki – diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” - tradicionāli norisinās pie Kongresu nama Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros, kas šogad notiks 17. un 18. augustā.

Ņemot vērā, ka šis ir turnīra desmitais – jubilejas gads – pasākums plānots vēl krāšņāks un pārsteigumiem bagātāks nekā ierasts. Piesātināto muzikālo un izklaides programmu ar hiphop izpildītāja anša lielkoncertu uz AAS “BALTA” skatuves, starptautiski atzītās dziedātājas Aminatas, kulta grupas “Mazais princis” un repa improvizācijas grupas “Brīvrunu projekts” uzstāšanās papildinās “Mežpils alus” garšu festivāls, dažādas atrakcijas un konkursi.

Kā atklāj pasākuma organizatori, arī šogad “Krastu mača” ietvaros īpaši spraiga spēle basketbola laukumā gaidāma, tiekoties politiķiem no Daugavas labā un kreisā krasta komandām. Tāpat īpašā basketbola spēlē sacentīsies arī aktieri pret mūziķiem. Latvijas aktierus pārstāvēs aktieri Varis Vētra, Andris Bulis, Artūrs Putniņš, Niklāvs Kurpnieks, Rihards Jakovels, Romāns Bargais un Kārlis Arnolds Avots. Bet viņiem pretī stāsties mūziķi – Juris Kalnišs, Roberts Martinovskis, Oskars Petrauskis, Jānis Ķirsis, Helvijs Finķis, Rūdolfs Budze, Ģirts Rozentāls jeb Ozols un Elvijs Pārpucis. Savukārt komandu kapteiņu pienākumus aktieriem uzņemsies režisors Dzintars Dreibergs, bet mūziķiem basketbola kluba “VEF Rīga” direktors Gatis Jahovičs.

Šis ir pirmais gads, kad diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” ietvaros norisināsies arī labdarības aktivitāte, ar kuras palīdzību tiks vākti līdzekļi projektam “Spēlē. Dzīvo. Droši”. Katrs punkts, kas tiks gūts 2019. gada “Krastu mača” basketbola spēlēs, tiks pārvērsts 2 eiro ziedojumā un novirzīts bērnu un jauniešu izglītošanai par drošību ūdenī un pie tā. Par iegūtajiem līdzekļiem Rīgas skolu un sporta skolu audzēkņiem tiks organizētas teorētiskās un praktiskās nodarbības ar mērķi vairot jauniešu izpratni par drošu atpūtu pie ūdens. Nodarbības vadīs sertificēti glābēji un peldēšanas treneri ar ilggadēju pieredzi glābšanas dienestā uz ūdens.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Deviņu gadu laikā, kopš noris turnīrs, kopvērtējumā ar 5:4 vadībā izvirzījušies Daugavas kreisā krasta basketbolisti. Tradicionāli ik gadu komanda, kura uzvar, savā īpašumā iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše. Jāpiebilst, ka dalība turnīrā ir bez maksas un katrs dalībnieks saņem unikālu spēles kreklu – kreisais krasts baltā, bet labais – melnā krāsā. Kreklu dizaina autors arī šogad būs mākslinieks Kristians Brekte.

“Krastu mačs” 2019 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, AAS “Balta”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Tet”, SIA’Uniso”, SIA “Pata kokmateriāli”, AS “Aldaris” un SIA “Sportland”.