Kas un kā apmāca RNP darbiniekus

26. Marts, 2018

Aleksandra Cimbale ir uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” Administratīvās pārvaldes Personāla vadības nodaļas Mācību daļas vadītāja. Ar ko nodarbojas šī nodaļa,) un, kādus kursus Aleksandra izstrādā kopā ar saviem kolēģiem, viņa pastāstīja intervijā ar portālu riga.lv.


Bakalaura grādu ieguvu specialitātē “Vides aizsardzība”. Es vienmēr esmu tiekusies uz kaut ko lielāku, tāpēc uzreiz devos studēt maģistratūrā, pateicoties kam tagad man ir siltumenerģētikas inženiera kvalifikācija. Vērtējot savu izvēli tagad, varu ar pārliecību teikt, ka neesmu kļūdījusies – esmu ieguvusi fundamentālas zināšanas, kuras nepieciešamības gadījumā varu paplašināt, attīstoties jaunām tehnoloģijām.

Pirms RNP es strādāju Rīgas Tehniskajā universitātē kā lektore. Tam paralēli pildīju lietvedes pienākumus, jo tajā brīdī mums tam nebija cilvēka. Es biju atbildīga par grupu komplektēšanu, grafiku sastādīšanu, kursu izstrādi un tamlīdzīgi. Pienākumu bija daudz, tādēļ arī pašreizējais pienākumu apjoms man nav svešs.

RNP Mācību daļai uzdevumu ir daudz. Mēs nodrošinām darbinieku iekšējos kursus – piemēram, kad nepieciešams atjaunot sertifikātus. Nosūtām darbiniekus uz semināriem, konferencēm, kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem.

Kopā ar kolēģiem izstrādāju iekšējos kursus RNP darbiniekiem. Piemēram, par elektrodrošību, pirmās palīdzības sniegšanu, korupcijas apkarošanu. Klientu apkalpošanas centru darbiniekiem izstrādājām īpašu zvanu pieņemšanas kursu – apmācām labāk saprast tos, kuri zvana. Piemēram, kā saprast, ko saka cilvēks ar sliktu dikciju, kā aiz emocijām saprast, kur slēpjas problēma un vai tā ir mūsu kompetencē. Nodarbojamies vēl ar ļoti daudzām citām lietām, piemēram, pārbaudām ārzemēs vai pirms 1991. gada iegūtos diplomus, izstrādājam amatu aprakstus, utt. Lai pastāstītu par visiem pienākumiem un iniciatīvām, būtu nepieciešams ilgs laiks.

Mācību daļa strādā arī ar praktikantiem – savos tīklos laicīgi tveram talantīgākos un labākos (smejas). Piedalāmies karjeras dienās, studentiem vadam vieslekcijas.

Arī talkas un sporta pasākumus darbiniekiem rīko Mācību daļa. Un, protams, mēs veicam sabiedriskās domas analīzi starp RNP darbiniekiem.

Foto:

Man ir gan tehniskās, gan humanitārās prasmes. Runā, ka šādu cilvēku ir tikai aptuveni viens procents. Klasiskais iedalījums pēc humanitārajām vai eksaktajām zinātnēm uz mani nav attiecināms – es vienlīdz labi mācījos visos priekšmetos.

Brīvi pārvaldu vācu un angļu valodas. Protams, arī latviešu un krievu, un kopumā saprotu aptuveni desmit valodas.

Esmu ambidekstra – es vienlīdz labi rīkojos gan ar labo, gan kreiso roku.

Bez darba man patīk spēlēt videospēli “World of Tanks”, lasīt grāmatas. Spēlēju tenisu. Skolas gados sapņoju kļūt par profesionālu sportisti, bet bija jau par vēlu – bija jāsāk piecu gadu vecumā, nevis 13 gados. Kolekcionēju krievu roka vinila plates, kuras man ļoti patīk, bet nekad neklausos tās fonam – mūzika, kuras pamatā ir vārdi, ir jāklausās uzmanīgi. Man patīk lasīt sēnes un zvejot. Tas nevis rezultāta dēļ, bet gan tāpēc, ka ir patīkami pavadīt laiku pie dabas.

Foto: