Ķengaraga promenāde: labi jebkuros laika apstākļos! (FOTO)

18. Jūnijs, 2019

Ķengaraga promenāde ir celiņš gar Daugavas krastu, kas kļuvusi par iecienītu atpūtas un pastaigu vietu apkārtnes māju iemītniekiem. Šeit vienmēr ir daudz cilvēku, bet, protams, jo īpaši – vasarā. 


Doties pastaigā pa šejieni ir bauda. Koku un zāles zaļums, vējš no upes, smilšaini līči ar gulbjiem…

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Ķengaraga promenādi sākts veidot pirms 12 gadiem, 2007. gadā. Ideju izteikuši apkaimes iedzīvotāji. Viņi uzstājīgi lūguši sakārtot asfalta celiņu gar Daugavu aiz uzņēmuma “Kvadrāts”. Tajā laikā tur remontēts kolektors un celtnieki plānoja tikai aizlāpīt bedres. Taču Austrumu izpilddirekcija uzstāja, ka nepieciešama pilna celiņa atjaunošana, lai būtu iespējams pieiet tuvāk upei. Tā tika izveidots pirmais promenādes posms. Apkaimes iedzīvotāji to uzreiz ļoti iecienīja, tāpēc projektu tika nolemts turpināt.
2009. gadā ainavu arhitekti Daiga Veinberga, Gunta Rozenberga un Lauma Garkalne izstrādāja krastmalas noformēšanas projektu un pēc tam darbi jau noritēji stingri pēc plāna. Pēc arhitektu Ulda Liepas un Artūra Caturova projekta tika izveidota aleja. Pateicoties speciālistu pūliņiem, pastaiga gar upes krastu tagad priecē acis – katrs pagrieziens paver jaunas gleznainās ainavas robežas.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Katru gadu promenāde kļūst par vairākiem simtiem metru, reizēm arī par kilometru, garāka. Paralēli tiek labiekārtota arī apkārtējā teritorija – tiek pļauta zāle, apgriezti krūmi, nostiprināts krasts. Gar promenādi uzstādīts apgaismojums, kā arī soliņi, iekārtoti sporta laukumi.

Foto: Riga.lv

2010. gadā promenādē uzstādīts vides objekts. Tēlnieka Arņa Smildzera darbu cilvēki jau ir nokristījuši par pieminekli velosipēdiem. Un velosipēdistiem, kuru šeit vienmēr ir daudz…

Foto: Riga.lv

Krastā ir izveidotas visiem noteikumiem atbilstošas peldvietas, kuras novēro profesionāli glābēji. Ūdens kvalitātei līdzi seko zinātnes institūta “Bior” speciālisti. Rezultāti priecē: peldēties ir atļauts. Savukārt gar krastu ir daudz līču, kuru krastos ir tik patīkami pasēdēt.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Ūdens tuvums ir Ķengaraga apkaimes “rozīnīte”. Runājot par savas apkaimes priekšrocībām, tās iedzīvotāji arvien biežāk nosauc promenādi. Svarīgi ir tas, ka dzīvokļi šeit, pateicoties labiekārtotai videi, ir sākuši sadārdzināties.
Tos, kuri tur ir bijuši, pārliecināt nav nepieciešams, bet, ja Ķengaraga promenādē vēl neesat bijuši – noteikti atnāciet! Iepriecināsiet sevi…

Foto: Riga.lv

Austrumu izpilddirekcija lūdz iedzīvotājus pret Ķengaraga promenādi attiekties saudzīgi, nepiemēslot to un nebojāt vides objektus.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv