Ķīpsala: kā dzīvo šīs Rīgas salas iedzīvotāji?

22. Maijs, 2017

Ne katrs rīdzinieks un galvaspilsētas viesis Ķīpsalā ir bijis tālāk par baseinu vai izstāžu kompleksu. Sala, līdz kurai no vēsturiskā centra ar sabiedrisko transportu vai mašīnu nokļūt var ļoti ātri, ir īsta pilsētas pērle. Portāls riga.lv pa šo vietu pastaigājās ar neseno Ķīpsalas iedzīvotāju Anastasiju. 


“Mans draugs teica, ka nav vērts stāstīt žurnālistiem par to, cik šeit ir labi! Jo tad uz šejieni sabrauks visi,” smejas Anastasija, iznākot no pirmskara laikā celtas mājas kāpņu telpas. “Sērijveida mājas man vienmēr šķitušas šauras un smacīgas. Ķīpsalu biju noskatījusi sen, bet cenas, ja godīgi, šeit nav pašas zemākās. Taču dzīvokļa, kuru īrējām centrā, īpašnieks palūdza mūs pēc iespējas ātrāk to atbrīvot, un mums steidzami bija jāmeklē dzīvesvieta. Iegājām sludinājumu portālā, ieraudzījām šo dzeltenbrūno māju, un iemīlējāmies. Sapratām, ka tā ir mūsu. Tajā pašā dienā arī parakstījām līgumu,” stāsta Anastasija.

Foto: Riga.lv

Daudziem šķiet, ka Ķīpsalā ir tikai “Saules akmens”, Rīgas Tehniskās universitātes fakultā™es ēka, baseins, izstāžu komplekss un rindu mājas. “Tie, kuri ierodas pie mums ciemos, ir patīkami pārsteigti. Šī ir kontrastu sala. Ej, skaties – grausts. Pēc tam skaista, restaurēta savrupmāja ar gadsimtiem ilgu vēsturi. Un te pēkšņi – Nīderlandes vēstniecība,” stāsta Anastasija.

Foto: Riga.lv

 “Šeit ir svaigs gaiss, miljonu vērta pilsētas panorāma – es dzīvoju otrajā stāvā, redzu pietauvotos prāmjus, torņus, 11. novembra krastmalu. Šeit ir svaigs gaiss un skaļi dzied putni, kuri traucē gulēt. Jā, tas, starp citu, ir viens no dažiem mīnusiem, dzīvojot uz salas. Iespējams, kādam citam nepatīk tas, ka salas iekšienē autobusi kursē reti. Daži reisi no rīta un vakarā, bet autobusi ir tukši. Šeit dzīvo cilvēki, kuriem ir savas mašīnas. Līdz tuvākajai pieturai ir 20 minūšu gājiens. Līdz centram – minūtes 30-40, es reizēm eju,

Foto: Riga.lv

“Mums ir viens nelabvēlīgs pagalmiņš, uz kuru pastāvīgi ierodas Rīgas pašvaldības policija. Ir viens interesants cilvēks, kurš visiem lūdz naudu, piemēram, kafijai, kuru paņemt sev līdzi. Vienmēr apsola atdot. Es taču teicu, ka Ķīpsala ir kontrastu sala,” stāsta Anastasija. Ķīpsalā ir arī mājas, kuras Anastasijai ne pārāk patīk – piemēram, dažas padomju laika celtnes. “Tas nav interesantas un nesaplūst ar apkārtni. Bet tad par arhitektūras estētiku bija cits priekšstats,” viņa stāsta.

Foto: Riga.lv

Ogļu ielas republika – tieši tā Anastasijas kaimiņiene nosaukusi iedzīvotāju biedrību. “Mums ir brīnišķīgs pagalmiņš, kurā var atstāt mašīnu, sēdēt uz terases, sauļoties un labi pavadīt laiku. Viena no kaimiņienēm pirms Neatkarības atjaunošanas gadadienas uz papīra gabala uzrakstīja ielūgumu, aicinot mūs visus sapulcēties pie galda ar baltu galdautu. Visi kaimiņi parakstījās un piekrita, arī mēs, un mēs no diviem dienā līdz diviem naktī jautri pavadījām laiku. Tas ir ļoti jauki, ja ir tik draudzīgi kaimiņi,” stāsta Anastasija.

Foto: Riga.lv