Klāra: Bērnu piedzimšana ieslēdz pašsaglabāšanas sajūtu

13. Maijs, 2017

Zirgu sporta cienītāja un vairāku suņu šķirņu audzētāja Klāra atzīstas, ka viņas ģimene sākotnēji nedaudz traucējusi viņas hobijiem. Taču pakāpeniski suņi un zirgi kļuva arī par viņas bērnu iecienītāko hobiju. Jaunākais dēls jau piedalās jāšanas sacensībās. Viņa pastāsta, ko iemāca mātes loma un kā sievietei nepalaist garām savu īsto aicinājumu.


Suņi un zirgi ir Klāras kaislība jau no agras bērnības. Pēc iziešanas pie vīra un vairāku izglītību iegūšanas – grāmatvedes, menedžeres, ekonomistes un interjera dizaineres profesiju iegūšanas viņa vienalga juta, ka pilnai laimei kaut kas pietrūkst. Un tikai pēc bērnu dzimšanas viņa saprata, kas: viņas mīļākais hobijs. Sākumā mājā parādījās suņi – Ķīnas cekulainais un bobteili. Bet pēc tam arī zirgi. Pakāpeniski suņu kļuva arvien vairāk un vairāk: viņa vēlējās atvērt savu audzētavu un iegūt kinologa un hendlera profesiju, savukārt aizraušanās ar zirgiem pārauga sistemātiskās zirgu sporta nodarbībās – jaunā sieviete piedalās zirgu skriešanās sacensībās. Ar laiku parādījās arī jauni hobiji – Klāra kļuva par skropstu pieaudzēšanas meistari un izgatavo ar rokām darinātas rozetes – medaļas suņu izstādēm.

Foto:

Tēva dēls un mātes dēls

Bet arī bērni nepaliek bez uzmanības. Vecākais dēls nopietni nodarbojas ar hokeju, bet jaunākais ir izvēlējies mammas nodarbošanos, un aizraujas ar zirgu sportu (šķēršļu pārvarēšanu), dodas uz izstādēm kopā ar mammu. “Bērni priecājas par manām uzvarām izstādēs un sacensībās. Kad mums mājās ir jauni kucēni, visiem, protams ir jaunas rūpes. Bet arī prieks. Tik patīkami skatīties, kā lielie zēni apietas ar vēl bezpalīdzīgajiem mazuļiem. Bet kopumā vecākais dēls arvien vairāk palīdz tēvam, piemēram, remontē mašīnu, bet jaunākais palīdz man,” skaidro Klāra.

Foto:

“Kad es cilvēkiem saku, ka es nodarbojos ar gan ar to, gan to, viņi brīnās, kā man visam pietiek laika. Bet te kā reiz talkā nāk menedžmenta iemaņas. Galvenais ir pareizi saplānot savu laiku. Pieņemsim, dēlam patīk ar mani braukt uz suņu treniņiem – mēs to darām kopā. Bet zirgu skriešanās sacīkstēm es gatavojos no rītiem, kad bērni ir skolā. Uzkopšanas darbus mēs veicam brīvdienās un visi kopā – neviens no tiem neizspruks,” saka Klāra.

Trīs vīrieši ģimenē no vienas puses ir problemātiski, bet no otras – ļoti patīkami. “Pamostos un uz galdiņa pie gultas stāv liela ziedu buķete vai šokolāde ar uzrakstu “mammu, nu piedod, lūdzu”, ja uz kādu esmu sadusmojusies. Tas ir tik aizkustinoši!” turpina jaunā sieviete. “Mātes dienu mēs parasti atzīmējam mājās. Ja ir iespējams, uzaicinām viesus, piemēram, uz šašliku. Galvenais, lai tajā dienā nebūtu sacensību!”

Foto:

Foto:

Bērna piedzimšana pilnībā maina domāšanu

Viņa saka, ka ar bērna piedzimšanu viņas pasaules redzējums ir mainījies. Un daudzas lietas, kas līdz tam šķitušas ierastas, kļuvušas nepieņemamas. “Kad piedzimst bērns, ieslēdzas pašsaglabāšanās sajūta. Tu nelēksi ar izpletni, nebrauksi ar mašīnu lielā ātrumā, jo tev jārūpējas par viņiem, saviem mazajiem. Es pamanīju, ka esmu sākusi pieņemt tikai rūpīgi izsvērtus un apdomātus lēmumus. Atbildība pret savu dzīvi un pret tuvinieku dzīvi tevi padara modrāku,” Klāra ir pārliecināta.

Foto:

“Bieži aizdomājos par to, ko vēl es dzīvē gribētu? Visticamāk, visi mani sapņi tagad ir saistīti tikai ar bērniem. Jo visu, kas attiecas personīgi uz mani, ir izdevies īstenot pilnībā. Un man šķiet, ka tas ir tieši pateicoties tam, ka esmu kļuvusi par māti. Kad pasaulē nāk pirmais bērns, mainās visa dzīve. Tu sāc visu darīt desmitiem reižu ātrāk. Tev parādās rūpes, kuru agrāk nebija, nopietnība, ko ar visiem spēkiem līdz šim centies aizgaiņāt. Tu ļoti pieaudz. Tas nevar nestimulēt. Ģimene atklāj potenciālu gan sievietēs, gan vīriešos,” saka jaunā sieviete.