Koris “Kamēr…" gūst trešo uzvaru Eiropas Grand Prix

26. Augusts, 2019

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu koris “Kamēr…” galvenā diriģenta Aivja Gretera vadībā savu 30. jubilejas sezonu ir sācis ar uzvaru Eiropas kormūzikas Grand Prix, kas 24. augustā norisinājās Areco, Itālijā.


Foto: publicitātes

Koris līdz ar to ir vienīgais kolektīvs no Latvijas, kas ieguvis šo augsto godalgu, un ir kļuvis par vienīgo kori pasaulē, kas šo balvu tās pastāvēšanas vēsturē izcīnījis trīs reizes.
Lai kvalificētos Eiropas kormūzikas Grand Prix izcīņai, koriem vispirms jāuzvar kādā no sešiem Eiropas koru konkursiem. Jauniešu koris “Kamēr…” savu ceļazīmi uz lielo finālu ieguva, pērn oktobrī triumfējot konkursā Tolosā, Spānijā.

Foto: publicitātes

Aivis Greters ir “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs kopš 2018. gada. Bakalaura grādu kora diriģēšanā ieguvis 2017. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asoc. prof. Jāņa Lindenberga un asoc. prof. Andra Veismaņa klasē. Pilnveidojis prasmes Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Zviedrijā. Šobrīd Aivis Greters turpina studijas.


Jaunus dziedātgribētājus koris gaida 28. augustā un 9. septembrī, plkst. 18:00, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.