Krasta ielas Nakts brauciens: kā tajā piedalīties?

5. Septembris, 2019

Jau par tradīciju ir kļuvusi nakts braucienu rīkošana Rīgas ielās, kuras izremontētas vasaras sezonas laikā. Jebkuru nelielo riteņu – skrituļslidu, skrituļdēļu, skrejriteņu – īpašnieki varēs izmēģināt jauno ielas segumu. Šoreiz nakts brauciens noritēs sestdien, 14. septembrī. Starts tiks dots plkst. 23.00. Dalībnieki varēs pārbaudīt Krasta ielas seguma izturību četru kilometru garumā.


Dalības noteikumi

Piedalīties nakts braucienā var ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un skrejriteņiem. Drošības nolūkiem brauciena dalībniekiem ir aizliegts pa trasi pārvietoties ar velosipēdiem, kā arī elektriskajiem un mehāniskajiem transportlīdzekļiem (piemēram, elektriskajiem skrejriteņiem, hoverboard skūteriem, un tamlīdzīgi).

Laika un ātruma kontroles nebūs, tādējādi uzsverot, ka ielas brauciens ir draudzības pasākums ikvienam. Tie, kuriem nav savu skrituļslidu, varēs tās izīrēt brauciena norises vietā (plkst. 19.00 autostāvvietā pie tirdzniecības centra “Mols”). Nomas punktā būs pieejamas skrituļslidas, ķiveres, ceļu un elkoņu sargi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nomas maksa slidām, longboardiem un skrejriteņiem 10 eiro, ķiverēm 4 eiro un aizsargiem 3 eiro. Lai izīrētu inventāru, sev līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments. Jāņem vērā, ka inventāra daudzums ir ierobežots. Inventāru rezervēt iepriekš nav iespējams.  

Drošība un bērnu dalība

Rīkotāji aicina dalībniekus izmantot aizsargķiveres, ceļu un elkoņu sargus. Dalībniekiem vecumā līdz 18 gadiem aizsargķiveres ir jāizmanto obligāti!

Bērni vecumā līdz 16 gadiem var apmeklēt pasākumu tikai kopā ar vecākiem vai aizbildņiem.

Tāpat pasākuma rīkotāji aicina dalībniekus ģērbties spilgtā apģērbā un apģērba elementos iekļaut atstarotājus. Tādējādi brauciens būs ne tikai spilgts un pamanāms, bet arī drošāks. Savukārt interesants apģērbs var pretendēt uz balvu kādā no nominācijām. Titulus nominācijās var saņemt tikai tie, kuri ir reģistrējušies iepriekš un startēs ar numuriem.

Reģistrācija

Reģistrācija dalībai pasākumā tiešsaistē iespējama līdz 14. septembra plkst. 10.00 portālā www.naktsbrauciens.lv. Reģistrācija ir bez maksas.

Reģistrēties braucienam varēs arī pasākuma dienā, 14. septembrī no plkst. 17.00 līdz 22.00 īpašā centrā, kas atradīsies tirdzniecības centra “Mols” autostāvvietā. Turpat būs iespējams saņemt arī numuriņus.

Apmeklētāji un dalībnieki tiks gaidīti pie tirdzniecības centra „Mols” jau no plkst. 19.00, kad varēs saņemt numurus, sāks darboties inventāra nomas punkts, kā arī paredzētas dažādas aktivitātes, tajā skaitā skrituļslidojuma paraugdemonstrējumi un iesildīšanās projekta “Sporti Rīga” treneru vadībā, un, protams, uzmundrinoša uzruna braucējiem.

Numurus nakts braucienam iespējams saņemt arī iepriekšējā dienā, 13. septembrī, no plkst. 15.00 līdz plkst. 20.00 “Sportland” veikalā, Tirdzniecības centrā “Mols”, tādējādi pasākuma norises dienā varēs koncentrējoties vairs tikai pašam braucienam.

Trase

Trases garums ir 4 kilometri pa Krasta ielu starp Dienvidu un Salu tiltiem, turp un atpakaļ. Dalībnieki var veikt vienu apli vai vairākus. Starts un finišs ir pie tirdzniecības centra “Mols”. Trase tiks atvērta 14. septembra plkst. 23.00 un aizvērta – 15. septembra 1.00 naktī.

Foto: publicitātes

Dalība pasākumā ir bez maksas!

Ar braukšanas noteikumiem un maršruta shēmu var iepazīties arī portālā www.naktsbrauciens.lv.

Satiksmes ierobežojumi

Sakarā ar Krasta ielas nakts braucienu no 14. septembra plkst. 22.00 līdz 15. septembra plkst. 2.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedrisko transportu). Sīkāk - šeit.

Foto: RD SD

Pasākuma programma

14.09.2019

Pasākumi autostāvvietā pie tirdzniecības centra “Mols”:

  • 17.00 - 22.00 Reģistrācija uz vietas un dalībnieku numuru izņemšana, inventāra noma (ņemiet vērā, ka inventāra daudzums ir ierobežots!)
  • 21.00 Aktivitātes dalībniekiem
  • 23.00 Starts braucienam ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un skrejriteņiem
  • 00.30 Apbalvošana nominācijās
  • 01.00 Pasākuma noslēgums

Nominācijas

Dalībnieki var ne tikai piedalīties braucienā, bet arī konkursā par nakts interesantākajiem tērpiem. Dalībniekiem ir jāreģistrē sava kandidatūra informācijas teltī. Visi dalībnieki pirms brauciena tiks nofotografēti, lai žūrija varētu izvēlēties vakara interesantākos un spilgtākos tērpus.

Dalībnieki tiks apbalvoti vairākās nominācijās:

  • Spožākais dalībnieks
  • Oriģinālākais dalībnieks
  • Atraktīvākais dalībnieks
  • Gaumīgākais dalībnieks
  • Krāšņākais pāris (organizatoriem ir tiesības papildināt nomināciju skaitu līdz pasākuma dienai)

Pasākumu rīko biedrība “Baltic Events” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.