Kultūras pieminekļu atjaunošana Rīgā 2019: līdzfinansējumam pieteiktas 132 ēkas

1. Marts, 2019

Rīgas domes līdzfinansējuma konkursā kultūras pieminekļu atjaunošanai šogad pieteikti 132 projekti. Nepieciešamie atjaunošanas darbiem līdzekļi kopsummā satāda vairāk kā 2 miljonus eiro.


Šogad uz fasāžu atjaunošanu iesniegti 112 projekti kopsummā par 2,2 miljoniem eiro. Savukārt namu atsevišķu detaļu atjaunošanai pieteikti 20 projekti par aptuveni 100 000 eiro. Konkursa pieteikumus vērtē Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, kura savu redzējumu par atbalstamiem projektiem sniegs līdz marta beigām.

Jāatzīmē, ka finansējums namu īpašniekiem tiek piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas ekspluatācijā.

Programmas dalības nosacījumi:

  • Var piedalīties mājas, kuras atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un kultūras pieminekļi (vietējas vai valsts nozīmes), kā arī uz finansējumu var pretendēt mājas, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, (kas ir aptuveni 14 mikrorajoni, kurus iespējams apskatīt īpašā kartē) - Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņakalnā, Vecāķos, Vecdaugavā un Vecmīlgrāvī.
  • Ja māja nav kultūras piemineklis, bet atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, tad, lai pretendētu uz finansējumu, tai jābūt celtai līdz 1940. gadam.
  • Konkursā varēs saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro (līdz šim tika piešķirti tikai 14 000 eiro).
  • Var piedalīties mazajā līdzfinansējuma programmā un atjaunot atsevišķus fasādes fragmentus – jumtus, durvis, balkonus. Ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai līdzfinansējums būs līdz 5000 eiro (50% līdzfinansējums).
  • Līdzfinansējums pieejams mājas dekoratīvā apgaismojuma uzstādīšanai.

2018.gadā šajā konkursā kopumā tika iesniegti 136 projekti, no kuriem realizēja 79. Kopumā šim mērķim no pašvaldības budžeta tika iztērēts 1,2 miljoni eiro.

Lasiet arī:

Kā saņemt līdzfinansējumu mājas – kultūras pieminekļa restaurācijai