Lāčplēša dienā Strazdumuižā varēs nolikt svecītes un doties lāpu gājienā

5. Novembris, 2019

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 11. novembrī aicina uz interesantu, radošu un aizkustinošu Lāčplēša dienas pasākumu "Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā. Bermontiādes simtgade".


Pasākums sāksies ar grāmatu izstādi un radošu "bērnu rīta" darbnīcu "Katram savu Latvijas karogu". Turpinājumā tikšanās ar vēsturnieku Kristapu Pildiņu lekcijā "Strazdumuižas pamiers un tā nozīme Latvijas vēsturē", bet vakarā aicinām uz lāpu gājienu no Strazdumuižas parka Juglā līdz Latvijas Neredzīgo bibliotēkai, kur tiks aizdedzināts ugunskurs un noliktas svecītes. Vakara noslēgumā notiks concerts (sākums 18.00), kurā uzstāsies Gunārs Meijers un Uldis Kākulis. Plkst. 19.00 - 20.00 pasākuma fona mūzika ar patriotiskām dziesmām. Karstas tējas baudīšana, pārdomas pie ugunskura un svecīšu nolikšana. Pasākuma laikā dalīs siltu tēju, lai uzturētu mundrumu un patīkamas sajūtas.

Pasākuma mērķis ir atgriezt Strazdumuižai tās vēsturisko nozīmību Latvijas Brīvības cīņās, kā arī sajust piederības sajūtu tās iedzīvotājos šai vēsturiskajai vietai.

Pasākumu finansiāli atbalsta Rīgas dome.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts/filmēts un materiāli bibliotēkas darbības reklamēšanas nolūkos var tikt izvietoti publiskajā vidē. Ja nevēlaties, ja jūs tiekat fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.