Laika prognoze nedēļas nogalei: nedaudz siltāk, nedaudz mazāk lietus

12. Jūlijs, 2019

Nedēļas izskaņā, samazinoties zema spiediena teritorijai, laika apstākļi nedaudz uzlabosies - nokrišņu būs mazāk un sestdiena lielākajā daļā valsts teritorijas būs saulaina. Taču pašreizējās prognozes liecina, ka nākamās nedēļas pirmajā pusē Latvijai tuvosies jauns ciklons, kas atkal atnesīs lietu, bet vietām negaisus.


Šodien un rīt, sestdien, saglabāsies sauss un saulains laiks, pūtīs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, naktī un no rīta iespējama migla. Naktī uz sestdienu gaisa temperatūra daudzviet nepārsniegs +6...+8 grādus, savukārt zeme vietām var nepārsniegt +5 grādu atzīmi, tāpēc uz zāles var veidoties sarma. Naktī uz svētdienu jau būs siltāks un dienā gaiss iesils līdz +15...+20 grādiem.
Nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļi atkal pasliktināsies. Pirmdien gaidāms mākoņains laiks un vietām gaidāms lietus.

Vējš būs mērens, galvenokārt pūtīs no ziemeļiem, bet gaisa temperatūra dienā var sasniegt +18...+23 grādu atzīmi. Bet jau otrdien Latvijā no dienvidaustrumiem ieradīsies ciklons, nokrišņu daudzums palielināsies un daudzviet gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss. Pašreizējā prognoze rāda, ka visas nedēļas laikā ciklonu aktivitāte turpināsies, kā rezultātā vietām gaidāms brāzmains vējš, lietus un pat krusa. Bet kopumā Latvijā ieradīsies siltākas gaisa masas, tāpēc naktīs gais temperatūra nebūs zemāka par +11...+16 grādiem, bet dienā pacelsies līdz +18...+22 grādiem.