Latvijas pāriem uzvaras “Baltic Grand Prix” pasaules reitinga turnīros

17. Decembris, 2019

Starptautiskajā sporta deju festivālā “Baltic Grand Prix” pasaules reitinga turnīros panākumus guvuši Latvijas pāri, izcīnot uzvaras un godalgotas vietas, informē Latvijas Sporta deju federācija.


Pieaugušajiem World open un 18. Rīgas domes kausā Standartdejās (ST) 54 pāru konkurencē nepārspēti palika Edgars Līnis un Elīza Ancāne, bet International open un “Abora” kausā Latīņamerikas (LA) dejās 49 pāru vidū uzvaru svinēja Maksims Kravčenko un Paula Kukute.

Trīs dienas no 13. līdz 15.decembrim izstāžu centrā “Ķīpsala” Rīgā tika aizvadīts viens no pasaules krāšņākajiem un prestižākajiem sporta deju festivāliem “Baltic Grand Prix 2019”, ko Aigars Svars rīkoja 38. reizi un kurā piedalījās vairāk nekā tūkstotis pāru no gandrīz 40 valstīm. Piektdien pirmajā sacensību dienā Latvijas dejotāji atkārtoja pirms nedēļas Ziemeļeiropas čempionātā Oslo gūto panākumu un uzvarēja Baltijas jūras kausā, kur bērnu, Junioru I, Junioru II un jauniešu grupās ST dejās un LA dejās sacentās deviņu valstu pārstāvji.

Sestdien Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) reitinga turnīrā International open un “Abora” kausā, kur sacentās 49 pāri no 18 valstīm, abi Latvijas vadošie pāri un pasaules čempionāta ceturtdaļfinālisti nodrošināja mūsu valstij dubultuzvaru. Ieguvuši pirmo vietu Sambā, Rumbā un Pasodoblē, spraigā cīņā uzvaras laurus plūca Maksims Kravčenko un Paula Kukute. Savukārt, esot labākajiem Ča-Ča-Ča un Džaivā, otro vietu ieguva Vicencs Torremade un Megija Morīte.

Svētdien WDSF World open un 18. Rīgas domes kausā ST dejās dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs, jo 54 pāru vidū trīs bija no pasaules ranga Top15, bet deviņi no piecdesmitnieka. Kā jau to varēja gaidīt, uzvaru izcīnīja pasaules rangā 10.vietā atrodošies Eiropas un pasaules čempionātu pusfinālisti Edgars Līnis un Elīza Ancāne, kuriem tā bija pirmā uzvara “Baltic Grand Prix”. Otro vietu izcīnīja tūdaļ aiz mūsējiem pasaules rangā esošie Polijas čempioni Dariuš Micka un Madara Freiberga, bet trijnieku noslēdza pasaules ranga 14. pāris no Krievijas Antons Besedins un Jekaterina Strelkova.

Vēl godalgotas vietas Latvijai WDSF reitinga turnīros nopelnīja Andrejs Griņēvičs/Kornēlija Dobrovoļskite (2.vieta jauniešiem ST dejās), Marko Ricoto/Alīna Kļonova (1.vieta Seniori I ST dejas), Gatis un Jūlija Simsoni (3.vieta Seniori I ST dejas), Indulis un Baiba Martinsoni (3.vieta Seniori III ST dejas).

“Baltic Grand Prix” noslēguma vakarā skatītājus priecēja daudzkrāsaini deju paraugdemonstrējumi.