Latvijas simtgade: kurp doties un ko darīt 17. novembrī Rīgā?

6. Novembris, 2018

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – svinīgi pasākumi pie Brīvības pieminekļa, tostarp muzikāls notikums „18.11.”, svinīgā Nacionālo bruņoto spēku parāde, koncerts „Daugav’ abas malas”, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana un gaismas uzvedums „Saules mūžs” 11. novembra krastmalā, kā arī svētku koncerti un izstādes kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos pilsētas centrā un apkaimēs.


17. novembris

1.Dokumentālā kino maratons “Filmas ceļā uz brīvību”

Foto: publicitātes

Kas? Plkst. 13.00 Tālivaldis Margēvičs “Zigfrīds Anna Meierovics”. 2018.

Plkst. 15.00 Kristians Luhaers “Septiņdesmitie. Spožums un posts”. 2017.

Plkst. 17.00 Romualds Pipars “Vēsture aiz kadra. Kino”. 2018.

Kur? Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” (Amatu iela 3/5)

Cik maksā? Bezmaksas

Pasākumu rīko Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”. 

2.Gaismas festivāls “Staro Rīga 2018

Foto: publicitātes

Kas? Gaismas festivāls “Staro Rīga” piedāvā starptautisku gaismas un multimediju instalāciju programmu. Ēkas, laukumi, tilti un pieminekļi kļūs par gaismas mākslas darbiem, kurus papildinās vizuālās mākslas paņēmieni, teātra un mūzikas elementi. 

Festivāls ilgs četras dienas no 16. līdz 19. novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00.

Kur? Dažādās pilsētas vietās. Detalizēta objektu atrašanās vietu karte novembra vidū būs pieejama portālā www.staroriga.lv.

Cik maksā? Bezmaksas

3.Multimediāla deju izrāde “Abas malas”

Foto: publicitātes

Kas? Uz īpaši radītas 2000 kvadrātmetru lielas mākslas projekciju skatuves vairāk nekā 450 baleta, laikmetīgās un tautas deju dejotāji demonstrēs, kā pārklājas mūzika, deja, mūsdienu tehnoloģijas, radot iespēju redzēt un pārdzīvot Latvijas simtgades vēsturi vēl nebijušā gaismā. Izrāde ir personīgs piedzīvojums un simts gadus sens stāsts par mums pašiem – Latvijas cilvēkiem – un mūsu zemi, kuras dzīslās plūst laika upe Daugava. Libreta autori un režisori Rasa Bugavičute-Pēce, Juris Jonelis un Roberts Rubīns, videoprojekciju autors Roberts Rubīns, scenogrāfs Didzis Jaunzems, mūzikas autori Reinis Sējāns, Andris Sējāns, horeogrāfi Dace Adviljone, Liene Grava, Raimonds Martinovs, multimediju mākslinieks Māris Kalve, tērpu māksliniece Rimkute, producente Daiga Livčāne.

Kur? Arēna Rīga, no plkst. 18.00 līdz 20.00, 17., 18. un 19. novembrī.

Cik maksā? Biļetes var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs. Biļešu cena – no 8 līdz 38 eiro.

Sīkāk: www.abasmalas.lv

4.Koncerts “Mūsu operai 100” koncertciklā “Dzimuši Latvijā”

Foto: lv100.lv

Kas? Izskanēs operas skaņdarbi Latvijas operas zvaigžņu izpildījumā. Koncerts noritēs cikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros. Koncertcikls “Dzimuši Latvijā” radīts par godu Latvijas simtgadei ar Kultūras ministrijas atbalstu. Koncertcikla ietvaros skatītāji varēs iepazīties ar talantiem no Latvijas, kā arī visā pasaulē atzītiem mūziķiem, kuri dzimuši mūsu valstī.

Programmā piedalīsies Marina Rebeka, Inga Kalna, Ludmila Monastirska, Liene Kinča, Oļesja Petrova, Zanda Švēde, Egils Siliņš, Ains Angers, Murats Karahans, Rame Lahajs, Iraklijs Kahidze, Franko Basallo, Vladislavs Suļimskis.

Kur? Latvijas Nacionālā opera. 16. un 17. novembris, 19.00-20.00.

Cik maksā? Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. Cena – no 25 līdz 250 eiro.

Latvijas simtgadei veltīto pasākumu programma Rīgā:

18. novembris, svētdiena: pasākumu programma

19. novembris, pirmdiena: pasākumu programma

Pilna svētku programma pieejama portālos:

lv100.lv

kultura.riga.lv 

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.