Latvijas simtgade un “Staro Rīga”: Maršruts draugu kompānijai

15. Novembris, 2018

Pavisam drīz pilsētā tiks atzīmēta Latvijas simtgade. Svinīgo pasākumu programma ir iespaidīga, savukārt tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad solās būt īpašs. Kā neapmulst un nepalaist garām pašu interesantāko? Rīga.lv piedāvā sešus ērtus svētku maršrutus 18. novembrim, kas izstrādāti visdažādākajām kompānijām.


Ņemiet sev līdzi gan radus, gan draugus, galvenais, lai kompānija būtu gatava piedzīvojumiem!

Kad? Visa 18. novembra garumā

Tie, kuri mīl celties agri, var sākt 18. novembra svinības jau no plkst. 8.00. Pēc tam dodamies uz dievkalpojumu Doma baznīcā, bet pēc tam – uz koncertu “Būsim lieli līdzi Saulei!” Rīgas Kongresu namā. Pēc tam – ziedu nolikšanas ceremonija un Latvijas varoņiem veltīta izstāde. Tagad varam doties vērot gaismas festivālu.

  • 8.11–8.45 Brīvības laukumā un Dzegužkalnā noritēs Latvijas rīta ieskandināšana – programmā – karoga pacelšana, Latvijas himna un latviešu izpildītāju mūzika.
  • 9.00–10.00 Ekumeniskais dievkalpojums Rīgas Domā.
  • 2.00 Rīgas Kongresu namā. Koncerts “Būsim lieli līdzi Saulei!”
  • 12.45–13.30 Pie Brīvības pieminekļa. Ziedu nolikšanas ceremonija
  • 12.00–16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Multimediāla izstāde “Latvijas varonis – no senatnes tagadnē”

Ap plkst. 16.00 sāk satumst, tāpēc šajā laikā jau var doties apskatīt gaismas festivālu.

Objekts Nr. 10. Interaktīva scenogāfiska gaismas instalācija “Hipodroms”

Foto: publicitātes

Skatuve – hipodroms: izvēlies sev zirgu un piedalies mistēriskā sacīkstē‐refleksijā!

Kur? Viesturdārzs

Objekts Nr. 31. Interaktīvs objekts “X Faktors”

Foto: publicitātes

X Faktors ir viens no populārākajiem TV šoviem pasaulē, kas jau otro sezonu skatāms arī Latvijā. Savukārt gaismas festivālā “Staro Rīga” katram apmeklētājam būs iespēja iejusties žūrijas lomā!

Kur? Merķeļa iela 4, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas

Objekts Nr. 29. Interaktīvs objekts – kaleidoskops “Laika mašīna”

Foto: publicitātes

Par godu Centrāltirgus 88. dzimšanas dienai un Latvijas simtgadei, apmeklētājiem tiek piedāvāts iekāpt “Laika mašīnā”, liela izmēra kaleidoskopā ar kustīgu fonu, ko nodrošina LED ekrāns. Pirms došanās iekšā apmeklētāji var izvēlieties uz kuru no Centrāltirgus vēstures posmiem vēlas doties. Ceļojumu iemūžinās profesionāls fotogrāfs, savukārt fotogrāfiju varēs saņemt ar īpaša QR koda palīdzību.

Kur? Rīgas Centrāltirgus Gaļas paviljons no Prāgas ielas puses

Objekts Nr. 34. Gaismas instalācija “Gaismas dārzs”

Foto: publicitātes

Instalācijas “Gaismas dārzs” tapšanā piedalās 100 Rīgas iedzīvotāji, kuri uz projekta tapšanas laiku ziedo savu mīļāko lampu. Katra no tām ir unikāla ar savu stāstu un, tāpat kā 100 svecītes dzimšanas dienas tortē, kā mazi pieminekļi svin mūsu sabiedrības veidošanu un labklājību.

Kur? Skolas iela 15, Kaņepes Kultūras centrs

Objekts Nr. 5. Multimediāla gaismas instalācija “Dāvana”

Foto: publicitātes

Stāsts ir par meklēšanu, kurā piedalās ar robotu rokām kontrolēti ekrāni! Četras robotizētās rokas atdzīvina četrus ekrānus, lai tie strādātu harmonijā ar dejotājiem. Tas, ko apmeklētāji ierauga, ir kā ierāmēta daļa no realitātes.

Kur? Esplanāde

Objekts Nr. 35. 3D piedzīvojums “Rīgas metro”

Foto: publicitātes

Kas gan ir teicis, ka Rīgā nav metro? “Rīgas metro” ir interaktīvs piedzīvojums – 3D pieredze, kas nojauc smalko robežu starp iedomu pasauli un realitāti. Šajā gadījumā fantāzija, ko radījis cilvēka prāts, ir tik spilgta, ka to var redzēt savām acīm! Tā pastāv tikmēr, kamēr to novēro, jo, uz mirkli novēršoties, tā var pazust.

Kur? Pagalms Bruņinieku ielā 2

Objekts Nr. 21. Transrealitātes Zirgu ielā

Foto: publicitātes

Kā jums patiktu ideja doties no vienas realitātes citā – paplašinātā? Zirgu iela kļūs par virtuālu nākotnes pilsētu, kurā nav ierobežojumu arhitektu un iedzīvotāju iztēlei. Tajā ēkas slejas kilometriem augstu, nedarbojas parastie gravitācijas likumi un ir iespējams nonākt vēl citās jaunradītās virtuālās pasaulēs, kas pastāv paralēli reālajai. Dalībai nepieciešams ielādēt bezmaksas lietotni san.lv (Appstore, GooglePlay).

Kur? Zirgu ielas posms no Līvu laukuma līdz Doma laukumam

Objekts Nr. 26. Interaktīvs objekts “#izlīdziVītolam”

Foto: publicitātes

Par godu Latvijas simtgadei Jāzepa Vītola darbs “Gaismas pils” skanēs jo īpaši bieži, tāpēc Vidzemes Augstskolas radošā komanda bija nobažījušies, vai skaņdarba autors, valmierietis – Jāzeps Vītols nav noguris no tik biežas diriģēšanas, tālab piedāvā tam izlīdzēt. #izlīdziVītolam ir virtuālās un papildinātās realitātes aktivitāte, kas ļauj ikvienam interesentam teleportēties no Rīgas uz Valmieru un nonākt gluži īsta kora priekšā, lai diriģētu skaņdarbu “Gaismas Pils”.

Kur? 11. novembra krastmala 29, Valmieras pārstāvniecība Rīgā

Savukārt plkst. 21.00 pulcējamies krastmalā uz svētku salūtu!

21.02–21.20  Gaismas uzvedums “Saules mūžs”

Foto: publicitātes

Kur? 11. novembra krastmala

Pēc uguņošanas svētki turpinās!

22.00–5.00 Simtgades klubu nakts

sīkāk: lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-klubu-nakts-2018/