Latvijas simtgade un “Staro Rīga”: Maršruts jauniešiem

15. Novembris, 2018

Pavisam drīz pilsētā tiks atzīmēta Latvijas simtgade. Svinīgo pasākumu programma ir iespaidīga, savukārt tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad solās būt īpašs. Kā neapmulst un nepalaist garām pašu interesantāko? Rīga.lv piedāvā sešus ērtus svētku maršrutus 18. novembrim, kas izstrādāti visdažādākajām kompānijām.


Izklaidējošs un tehnoloģiju pilns maršruts skolēniem un studentiem

Kad? 18. novembrī, tikko sāk satumst

Objekts Nr. 39. Audiovizuāls uzvedums “Derīgie izrakteņi - gaisma”

Foto: publicitātes

Studentu radīts audiovizuāls stāsts par gaismas izcelsmi.

Kur? Bruņinieku iela 57, LKA Latvijas Kultūras koledžas iekšpagalms

Objekts Nr. 10. Interaktīva scenogāfiska gaismas instalācija “Hipodroms”

Foto: publicitātes

Skatuve – hipodroms: izvēlies sev zirgu un piedalies mistēriskā sacīkstē‐refleksijā!

Kur? Viesturdārzs

Objekts Nr. 21. Transrealitātes Zirgu ielā

Foto: publicitātes

Kā jums patiktu ideja doties no vienas realitātes citā – paplašinātā? Zirgu iela kļūs par virtuālu nākotnes pilsētu, kurā nav ierobežojumu arhitektu un iedzīvotāju iztēlei. Tajā ēkas slejas kilometriem augstu, nedarbojas parastie gravitācijas likumi un ir iespējams nonākt vēl citās jaunradītās virtuālās pasaulēs, kas pastāv paralēli reālajai. Dalībai nepieciešams ielādēt bezmaksas lietotni san.lv (Appstore, GooglePlay).

Kur? Zirgu ielas posms no Līvu laukuma līdz Doma laukumam

Objekts Nr. 20. Audiovizuāla gaismas instalācija ar hologrāfiskiem efektiem “Viedjūra”

Foto: publicitātes

Viena no iemīļotākajām tautasdziesmām emodži valodā. Noslēpumaina, hologrāfiska parādība, kas jūras šalku un mūzikas pavadībā atainos tautasdziesmas “Pūt, vējiņi” tekstu emodži valodā.

Kur? Doma laukums

Objekts Nr. 29. Interaktīvs objekts – kaleidoskops “Laika mašīna”

Foto: publicitātes

Par godu Centrāltirgus 88. dzimšanas dienai un Latvijas simtgadei, apmeklētājiem tiek piedāvāts iekāpt “Laika mašīnā”, liela izmēra kaleidoskopā ar kustīgu fonu, ko nodrošina LED ekrāns. Pirms došanās iekšā apmeklētāji var izvēlieties uz kuru no Centrāltirgus vēstures posmiem vēlas doties. Ceļojumu iemūžinās profesionāls fotogrāfs, savukārt fotogrāfiju varēs saņemt ar īpaša QR koda palīdzību.

Kur? Rīgas Centrāltirgus Gaļas paviljons no Prāgas ielas puses

Objekts Nr. 5. Multimediāla gaismas instalācija “Dāvana”

Foto: publicitātes

Stāsts ir par meklēšanu, kurā piedalās ar robotu rokām kontrolēti ekrāni! Četras robotizētās rokas atdzīvina četrus ekrānus, lai tie strādātu harmonijā ar dejotājiem. Tas, ko apmeklētāji ierauga, ir kā ierāmēta daļa no realitātes.

Kur? Esplanāde

Objekts Nr. 26. Interaktīvs objekts “#izlīdziVītolam”

Foto: publicitātes

Par godu Latvijas simtgadei Jāzepa Vītola darbs “Gaismas pils” skanēs jo īpaši bieži, tāpēc Vidzemes Augstskolas radošā komanda bija nobažījušies, vai skaņdarba autors, valmierietis – Jāzeps Vītols nav noguris no tik biežas diriģēšanas, tālab piedāvā tam izlīdzēt. #izlīdziVītolam ir virtuālās un papildinātās realitātes aktivitāte, kas ļauj ikvienam interesentam teleportēties no Rīgas uz Valmieru un nonākt gluži īsta kora priekšā, lai diriģētu skaņdarbu “Gaismas Pils”.

Kur? 11. novembra krastmala 29, Valmieras pārstāvniecība Rīgā

Objekts Nr. 34. Gaismas instalācija “Gaismas dārzs”

Foto: publicitātes

Instalācijas “Gaismas dārzs” tapšanā piedalās 100 Rīgas iedzīvotāji, kuri uz projekta tapšanas laiku ziedo savu mīļāko lampu. Katra no tām ir unikāla ar savu stāstu un, tāpat kā 100 svecītes dzimšanas dienas tortē, kā mazi pieminekļi svin mūsu sabiedrības veidošanu un labklājību.

Kur? Skolas iela 15, Kaņepes Kultūras centrs

Savukārt plkst. 21.00 pulcējamies krastmalā uz svētku salūtu!

21.02–21.20 Gaismas uzvedums “Saules mūžs”

Foto: publicitātes

Kur? 11. novembra krastmala

Pēc uguņošanas tie, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, var doties uz Simtgades klubu nakti, kas sākas plkst. 22.00 un turpināsies līdz pašam rītam – plkst. 5.00.

sīkāk: lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-klubu-nakts-2018/