Latvijas simtgade un “Staro Rīga”: Maršruts vientuļniekiem

15. Novembris, 2018

Pavisam drīz pilsētā tiks atzīmēta Latvijas simtgade. Svinīgo pasākumu programma ir iespaidīga, savukārt tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad solās būt īpašs. Kā neapmulst un nepalaist garām pašu interesantāko? Rīga.lv piedāvā sešus ērtus svētku maršrutus 18. novembrim, kas izstrādāti visdažādākajām kompānijām.


Pārdomu pilns maršruts tiem, kuri nolēmuši doties svētku pastaigā pa pilsētu vienatnē.

Objekts Nr. 10. Interaktīva scenogāfiska gaismas instalācija “Hipodroms”

Foto: publicitātes

Skatuve – hipodroms: izvēlies sev zirgu un piedalies mistēriskā sacīkstē‐refleksijā!

Kur? Viesturdārzs

Objekts Nr. 22. Laimas pulkstenis

Foto: publicitātes

Tieši pirms gada pulkstenis uzsāka atskaiti līdz Latvijas simtgadei, savukārt 18. novembrī tas iedegsies Latvijas karoga krāsās un ik pēc pusstundas garāmgājējus priecēs ar maestro Raimonda Paula melodijām. Plkst. 16.50 rīdzinieki un pilsētas viesi sapulcēsies, lai kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi.

Objekts Nr. 16. Videoprojekcija “Bezgalības formula”

Foto: publicitātes

Tiem, kuri nolēmuši doties uz simtgades svinībām vienatnē, piedāvājam atrast sarunu biedrus starp 20. gadsimta spilgtākajām personībām.

Kur? Torņa iela 1, izstāžu zāles “Arsenāls” fasāde

Objekts Nr. 28. Videoprojekcijas un laikmetīgās dejas performance “#UniversUs”

Foto: publicitātes

Priekšnesums apskata cilvēces izcelsmi un likteni, mijiedarbību starp indivīdu un sociālo apziņu, kā arī ekspresiju kā neverbālas komunikācijas formu. Dejotāja darbojas gan uz skatuves, gan uz ēkas fasādes.

Kur? Rīgas Centrāltirgus, Nēģu laukums, Gaļas paviljona fasāde

Objekts Nr. 36. Hologramma “100 vārdi sev”

Foto: publicitātes

Unikāls hologrāfisks priekšnesums, kurā piedalās rumāņu izcelsmes itāļu modernā baleta dejas un horeogrāfijas meistars. Ik dienu mums paveras neskaitāmas iespējas. No lēmumiem, ko pieņemam, ir atkarīga visa mūsu dzīve. Ne viss, kas notiek, ir apzināts, bet katra izvēle mūs ietekmē šeit un tagad. Rudens lapu čuksti. Uguns. Vējš. Ledusauksta ūdens pieskāriens. 100 vārdi sev, kas ir kas.

Kur? Rīgas 1.slimnīcas pagalms

Objekts Nr. 24. Videoprojekcija “Annas stāsts”

Foto: publicitātes

Šis ir kādas Latvietes stāsts, kas ir balstīts uz patiesiem notikumiem.

Anna ir piedzīvojusi trīs laika posmus: pirmo brīvās Latvijas laiku, padomju laiku un mūsdienu brīvās Latvijas laiku. Anna ir 98 gadus veca un ir apņēmības pilna sagaidīt savu simtgadi. Viņas stāstos iezīmējas Latviešu spītīgums, izdzīvotāju gēns, milzīgais spēks un mīlestība pret saviem tuvākajiem un Latvijas valsti. “Milzīgā mīlestība ir arī bijusi tā, kas ir ļāvusi tik ilgi nodzīvot,” smejot atbild Anna.

Vieglums, kā viņa runā par sāpīgām tēmām, ir kļuvis par iedvesmas avotu ekspozīcijai “Annas stāsts”. Projektā kombinēti mūsdienu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi un tehnoloģijas

Kur? Skārņu iela 10, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja fasāde

Objekts Nr. 35. 3D piedzīvojums “Rīgas metro”

Foto: publicitātes

Kas gan ir teicis, ka Rīgā nav metro? “Rīgas metro” ir interaktīvs piedzīvojums – 3D pieredze, kas nojauc smalko robežu starp iedomu pasauli un realitāti. Šajā gadījumā fantāzija, ko radījis cilvēka prāts, ir tik spilgta, ka to var redzēt savām acīm! Tā pastāv tikmēr, kamēr to novēro, jo, uz mirkli novēršoties, tā var pazust.

Kur? Pagalms Bruņinieku ielā 2

Objekts Nr. 26. Interaktīvs objekts “#izlīdziVītolam”

Foto: publicitātes

Par godu Latvijas simtgadei Jāzepa Vītola darbs “Gaismas pils” skanēs jo īpaši bieži, tāpēc Vidzemes Augstskolas radošā komanda bija nobažījušies, vai skaņdarba autors, valmierietis – Jāzeps Vītols nav noguris no tik biežas diriģēšanas, tālab piedāvā tam izlīdzēt. #izlīdziVītolam ir virtuālās un papildinātās realitātes aktivitāte, kas ļauj ikvienam interesentam teleportēties no Rīgas uz Valmieru un nonākt gluži īsta kora priekšā, lai diriģētu skaņdarbu “Gaismas Pils”.

Kur? 11. novembra krastmala 29, Valmieras pārstāvniecība Rīgā

Objekts Nr. 25. Gaismas un skaņas instalācija “77 000 000 gleznu”

Foto: publicitātes

Nosaukums ir iegūts no iespējamā video un mūzikas kombināciju skaita, ko var ģenerēt programmatūra, ko iniciējis britu komponists, ierakstu producents, dziedātājs, rakstnieks un vizuālais mākslinieks Braiens Īno (Brian Eno). “Jūs joprojām varat to uzskatīt par parastu gleznu, bet kā skatītājs jūs arī saprotat, ka jūs nekad neredzēsiet to pašu gleznu.”

Kur? Kungu iela 3, Rīgas mākslas telpa

Savukārt plkst. 21.00 pulcējamies krastmalā uz svētku salūtu!

21.02–21.20  Gaismas uzvedums “Saules mūžs”

Foto: publicitātes

Kur? 11. novembra krastmala