Latvijas simtgade un “Staro Rīga”: Romantiska pastaiga pārim

15. Novembris, 2018

Pavisam drīz pilsētā tiks atzīmēta Latvijas simtgade. Svinīgo pasākumu programma ir iespaidīga, savukārt tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad solās būt īpašs. Kā neapmulst un nepalaist garām pašu interesantāko? Rīga.lv piedāvā sešus ērtus svētku maršrutus 18. novembrim, kas izstrādāti visdažādākajām kompānijām.


Dvēseliskākie un atmosfēras pilnākie objekti siltai pastaigai divatā.

Kad? 18. novembris, no plkst. 16.40

Objekts Nr. 22. Laimas pulkstenis

Foto: publicitātes

Tieši pirms gada pulkstenis uzsāka atskaiti līdz Latvijas simtgadei, savukārt 18. novembrī tas iedegsies Latvijas karoga krāsās un ik pēc pusstundas garāmgājējus priecēs ar maestro Raimonda Paula melodijām. Plkst. 16.50 rīdzinieki un pilsētas viesi sapulcēsies, lai kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi.

Objekts Nr. 23. Gaismas instalācija “Sirdspuksti”

Foto: publicitātes

Romantiskākais gaismas festivāla objekts - ‘’Sirdspuksti’’ - simbolizē spēka un mīlestības vienotību, tīru domu un jūtu plūsmu. Tas tēlaini ataino Latvijas sirdi, kā notikumu krustpunktu un nepārtrauktas kustības apliecinājumu. Sirds izgaismota sarkanīgos un zilos toņos, kas simbolizē divu dabu mijiedarbību- sievišķo un vīrišķo, kaislības un paškontroli, degsmi un rāmumu. Sarkans piepilda dzīvi ar kaislībām un gandarījumu, zilais sniedz aizsardzību un drošību.

Kur? Riharda Vāgnera iela 13, Farmācijas muzeja pagalms

Objekts Nr. 25. Gaismas un skaņas instalācija “77 000 000 gleznu”

Foto: publicitātes

Nosaukums ir iegūts no iespējamā video un mūzikas kombināciju skaita, ko var ģenerēt programmatūra, ko iniciējis britu komponists, ierakstu producents, dziedātājs, rakstnieks un vizuālais mākslinieks Braiens Īno (Brian Eno). “Jūs joprojām varat to uzskatīt par parastu gleznu, bet kā skatītājs jūs arī saprotat, ka jūs nekad neredzēsiet to pašu gleznu.”

Kur? Kungu iela 3, Rīgas mākslas telpa

Objekts Nr. 24. Videoprojekcija “Annas stāsts”

Foto: publicitātes

Šis ir kādas Latvietes stāsts, kas ir balstīts uz patiesiem notikumiem.

Anna ir piedzīvojusi trīs laika posmus: pirmo brīvās Latvijas laiku, padomju laiku un mūsdienu brīvās Latvijas laiku. Anna ir 98 gadus veca un ir apņēmības pilna sagaidīt savu simtgadi. Viņas stāstos iezīmējas Latviešu spītīgums, izdzīvotāju gēns, milzīgais spēks un mīlestība pret saviem tuvākajiem un Latvijas valsti. “Milzīgā mīlestība ir arī bijusi tā, kas ir ļāvusi tik ilgi nodzīvot,” smejot atbild Anna.

Vieglums, kā viņa runā par sāpīgām tēmām, ir kļuvis par iedvesmas avotu ekspozīcijai “Annas stāsts”. Projektā kombinēti mūsdienu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi un tehnoloģijas

Kur? Skārņu iela 10, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja fasāde

Objekts Nr. 28. Videoprojekcijas un laikmetīgās dejas performance “#UniversUs”

Foto: publicitātes

Priekšnesums apskata cilvēces izcelsmi un likteni, mijiedarbību starp indivīdu un sociālo apziņu, kā arī ekspresiju kā neverbālas komunikācijas formu. Dejotāja darbojas gan uz skatuves, gan uz ēkas fasādes.

Kur? Rīgas Centrāltirgus, Nēģu laukums, Gaļas paviljona fasāde

Objekts Nr. 6. Interaktīva gaismas instalācija “Skaņgaisma”

Foto: publicitātes

Vai esi redzējis, kā skaņa pārtop gaismā? “Elektrum” objekts aicina tevi to novērot un kļūt par daļu no „Skaņgaismas”. Festivāla apmeklētāju dziedātā skaņa šajās dienās pārtaps gaismā un uzmirdzēs Gaismas pils – Latvijas Nacionālās bibliotēkas virzienā. Kādēļ turp? Jo „Skaņgaisma” ir tapusi “Elektrum” projekta “Izdziedam 100” ietvaros, kas tiek veidots kā dāvana Latvijai simtgadē. Vietnē www.izdziedam100.lv tapusī digitālā kopdziesma novembra beigās tiks dāvāta Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kur to nākotnē varēs atrast un noklausīties mūsu bērni un mazbērni.

Kur? Esplanādes parks pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja

Objekts Nr. 34. Gaismas instalācija “Gaismas dārzs”

Foto: publicitātes

Instalācijas “Gaismas dārzs” tapšanā piedalās 100 Rīgas iedzīvotāji, kuri uz projekta tapšanas laiku ziedo savu mīļāko lampu. Katra no tām ir unikāla ar savu stāstu un, tāpat kā 100 svecītes dzimšanas dienas tortē, kā mazi pieminekļi svin mūsu sabiedrības veidošanu un labklājību.

Kur? Skolas iela 15, Kaņepes Kultūras centrs

Savukārt plkst. 21.00 pulcējamies krastmalā uz svētku salūtu!

21.02–21.20  Gaismas uzvedums “Saules mūžs”

Foto: publicitātes

Kur? 11. novembra krastmala

Pēc svētku uguņošanas romantisko pastaigu var turpināt ar dejām – lasiet “Simtgades klubu nakts” programmu. Dažādi pasākumi norit no plkst. 22.00 līdz pat pašam rītam – 5.00.

lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-klubu-nakts-2018/