Latvijas simtgades pasākumu programma Rīgā

18. Oktobris, 2018

Līdz Latvijas jubilejai ir atlicis nedaudz vairāk kā mēnesis. Taču pasākumi, kas veltīti valsts simtgadei, pastāvīgi norit visa gada garumā. Ko Rīga svētkos dāvās rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem? Kādus pasākumus iespējams apmeklēt pēdējā mēnesī pirms svinēsim simtgadi? Lasiet Rīga.lv pasākumu apskatā.


Nacionālās enciklopēdijas Latvijai veltītā drukātā sējuma atklāšana

18. oktobris, plkst. 16.00, Latvijas Nacionālā bibliotēka (Mūkusalas iela 3, Rīga)

Foto: lv100.lv

Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums “Latvija” būs vienreizējs izdevums, kurā enciklopēdiski tiks atspoguļotas valsts svarīgākās pastāvēšanas dimensijas.

Sējuma akcents likts uz plašāku faktoloģisko pārskatu par valsts dzīvi pēc neatkarības atjaunošanas. Tā saturs sadalīts tematiski: grāmatu ievadīs vispārīgas ziņas par Latviju, tam sekos vēsture, daba, kultūra, izglītība, iedzīvotāji, valsts pārvalde, tautsaimniecība un citas jomas. Kopumā sējumā būs apmēram 260 raksti, sējumu papildinās bagātīgas ilustrācijas, kā arī pielikumi.

Universālā elektroniskā enciklopēdija latviešu valodā no 2018. gada 18. decembra mūsdienīgā formā bez maksas būs lasāma elektroniskajā vidē. Pirmo reizi latviešu valodā būs pieejams lietpratēju sagatavots plašs un uzticams informācijas resurss ar iespēju to nemitīgi pilnveidot.

Kabarē "Sibīrija"

 18. -19. oktobris

Foto: lv100.lv

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs (Uzvaras bulvāris 2A, Rīga)
CABARET SIBERIA ir muzikāls stāsts par diviem populāriem brīvvalsts laika kabarē māksliniekiem, kuri 1941. gada 14. jūnijā tiek izsūtīti lopu vagonos uz Sibīriju. Viņu ceļojums tiek skatīts neparastā leņķī: izrāde sastāv no 10 kabarē numuriem.
Izrādes librets veidots, balstoties arī uz režisora Oļģerta Krodera atmiņām par savu izsūtījuma laiku un apstākļiem. CABARET SIBERIA pirmizrāde notika 6. martā Tallinas Baltijas stacijas Uzgaidāmajā zālē, tā ir guvusi lielu skatītāju ievērību, kā arī cildinošas kritikas atsauksmes.
Izrāde Dzelzceļa muzejā tiks spēlēta igauņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Tajā piedalās “Paradīzes orķestris” izrādes komponista Sīma Aimlas vadībā.

Pasākumu cikls „Rīga lepojas”. Stāsts par Rīgas skursteņslauķiem

Koka ēku renovācijas centrs „Koka Rīga” (Krāsotāju iela 12, Rīga), 19. oktobris

Foto: publicitātes


Pasākumu ciklā „Rīga lepojas” organizācijas tiek aicinātas rīkot pasākumus, kuros tiek stāstīts par cilvēkiem, kuri ar savu darbu veidojuši Rīgas vēsturi, kultūru, tradīcijas un tikai Rīgai piemītošo šarmu un atpazīstamību.

Reģionu forums "BRĪVĪBA, AINAVA - MĒS"

 26. oktobris, Latvijas Nacionālā bibliotēka (Mūkusalas iela 3)

Foto: lv100.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija īsteno īpaši Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu kopumu, akcentējot pilsētu un reģionu lomu valsts attīstībā: Brīvības ielu stāstu 9 republikas pilsētās un aktivitāti “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Uzsverot šo pasākumu devumu Latvijas attīstībā, aicinām piedalīties reģionu forumā "BRĪVĪBA, AINAVA - MĒS".  Foruma programmas projekts pieejams www.registration.lv/varam2018/lv.  

Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas koncerts „Tev mūžam dzīvot, Latvija!”

27. oktobris, plkst. 16.00, Rīgas Latviešu biedrības nams (Merķeļa iela 13)

Foto: lv100.lv

Rīgas Latviešu biedrība (RLB) ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras un izglītības organizācija, kas dibināta 1868. gadā un kuras darbība atjaunota 1989. gada 14. janvārī.
Turpinot Rīgas Latviešu biedrībā iedibināto tradīciju - nozīmīgus Latvijas valsts un Rīgas Latviešu biedrības svētkus atzīmēt ar izciliem latviešu komponistiem veltītiem akadēmiskiem koncertiem - šo divu 2018. gada dubultjubileju svinīgā koncertprogramma "Tev mūžam dzīvot, Latvija!" notiks Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.
Žanru un tematikas ziņā izvēlētajai daudzveidīgajai programmai ir gan patriotiska, svētkiem atbilstoša, gan arī izglītojoša nozīme. Tā aptver gan mūsu mūzikas kultūras klasiskās vērtības, gan arī atspoguļo mūsdienu sasniegumus.

Rīgas Interešu izglītības centru projekts „Tā daļa manas Rīgas”

28.oktobris, VEF kultūras pils (Ropažu iela 2)

Foto: publicitātes


Rīgas interešu Izglītības iestāžu audzēkņi izzina un pēta savas apkaimes, mikrorajona apkaimi, vēsturi, tradīcijas, personības, iepazīstot un atklājot Rīgu. Projekta devīze: ko bērni un jaunieši dod un vēl savai pilsētai, Rīgai?

Vides objekts „Laika ādere”

18. novembris, Jēkaba laukums (Vecrīga)

Foto: publicitātes


Vides mākslas objekts „Laika ādere” skaita laiku līdz Latvijas valsts simtgadei. Objektu veidojuši arhitekte Kristīne Bērza, mākslinieki Oskars Bērzs un Atis Izands.
Kā stāsta vides objekta veidotāji, „Laika āderes” simbols ir ceturtā dimensija: laiktelpa un cilvēku enerģija, kas to veido. Tā simbolizē pagātni, tagadni un nākotni. Tā ir  Latvijas laika simbols, kas bez cilvēka nevar būt pilnīgs. „Laika ādere” ir kā maģisks gaismas sveiciens Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Apsveikums Latvijai ar saukli “Mīlam Latviju!”

18.09.2018 — 18.11.2018, Vecrīga

Foto: lv100.lv


Aktivitāšu mērķis ir nosūtīt pēc iespējas vairāk apsveikumus Latvijai, izmantojot Morzes ābeci un īpašo lietotni www.apsveikumslatvijai.lv, tādā veidā uzstādot rekordu.
Septembrī visas skolas saņem speciālu projekta plakātu ar aicinājumu iesaistīties, bet, sākot ar novembra otro nedēļu, skolās notiek īpašas zibakcijas, kurās notiek sava vēstījuma sagatavošana un sūtīšana. Bērni sūta laba vēlējumus tiem bērniem, kuri dzīvo svešumā.
Novembrī  tiek uzrunāti Latvijas iedzīvotāji kopumā, aicinot piedalīties un palīdzēt bērniem uzstādīt rekordu ar visvairāk apsveikumiem Latvijai.
Pasākuma kulminācija ir svecīšu sienas izveide Vecrīgā, kur par katru apsveikumu tiks iedegta svecīte.

Gaismas festivāls “Staro Rīga”

16.11.2018 — 19.11.2018, Rīga

Foto: publicitātes


Dažādās gaismas mākslas tehnikās veidotos gaismas objektos Rīgas parkos, laukumos un uz īpaši izgaismotām namu fasādēm gaismu mākslinieki no Latvijas, Portugāles, Francijas, Vācijas, Norvēģijas un Nīderlandes reflektēs par festivāla tēmu “Augšām cēlās gaismas pils!”

Uzzini vairāk par gaidāmajiem pasākumiem - šeit