Latvijas vecmāmiņas: "Mūsu loma jebkurā vecumā ir brīnišķīga"

13. Maijs, 2018

Svētdien Latvijā tiek atzīmēta Mātes diena, kad tiks sveiktas un godinātas mammas un vecmāmiņas. Portāls riga.lv ir sagatavojis nelielu interviju ar vecmāmiņām, kuras piedalījušās Rīgas domes atbalstītajā konkursā “Vecmāmiņa”. Mēs pajautājām, kādu vecmāmiņas redz savu lomu mūsdienu pasaulē.


Inga Strode, konkursa “Vecmāmiņa 2017” uzvarētāja

Foto: No personīgā arhīva

Es uzskatu, ka vecmāmiņas loma jebkurā vecumā ir brīnišķīga. Pašlaik mana loma ir palīdzēt jaunajai paaudzei, pastaigāties, spēlēt paslēpes, braukt ar velosipēdu, būt gudrai, dzīvespriecīgai, sportiskai. Pašlaik man ir divi mazbērni, kuri man sniedz daudz laimes un prieka.

Konkurss “Vecmāmiņa” ir lieliska iespēja pārbaudīt sevi, atrast idejas jauniem dzīves saucieniem. Esmu ieguvusi pārliecību un esmu sākusi interesēties par ciltskoka izveidošanu. Konkursā “Vecmāmiņa” es nonācu nejauši, varētu teikt, ka ielēcu pēdējā vagonā. “Facebook” redzēju fotogrāfiju un draudzene mani pie tās atzīmēja. Galu galā es ieguvu kroni un vairākas simpātiju balvas, bet pēc tam es devos uz Bulgāriju, kur ieguvu titulus Grandma Universe II un Grandma Universe Elegance.

Silvija Zahareviča

Foto: No personīgā arhīva

Audzināt bērnus ir vecāku pienākums un vecmāmiņai nav jāiejaucas daudz. Vecmāmiņai ar mazbērniem ir jāpavada laiks, jādalās pieredzē, jālasa pasakas, jāmāca bērniem, kā lietderīgi pavadīt laiku. Esmu medmāsa, strādāju, un tam pateicoties, izdodas saglabāt aktīvu dzīvesveidu un “neierūsēt”. Man ir divi mazbērni, vecākajam ir 18, bet jaunākajam trīs ar pusi gadi.

Piedalīties konkursā “Vecmāmiņa” mani pierunāja meita ar draudzeni, teica, ka man tas vienkārši esot jādara. Es satiku jaunus draugus, bija interesanti izjust konkurenci un, kas man ir svarīgi, es saņēmu atzinību par to, ko es daru. Un apliecinājumu, ka es visu daru pareizi. Kopumā bija interesanti – klausījāmies lekcijas par to, kā pareizi ģērbties, veidojām ciltskoku, sacentāmies dažādās lietās, piemēram, ar savām salātu receptēm.

Baiba Regzdiņa, Rīgas domes simpātiju balvas ieguvēja

Foto: No personīgā arhīva

Vecmāmiņas loma mūsdienu pasaulē ir dalīties ar pieredzi, pavadīt ar mazbērniem laiku, darīt viņu labā kaut ko noderīgu. Man ļoti patīk cept pīrāgus un mans jaunākais mazbērns bieži nāk ciemos, ņem pavārgrāmatu, šķirsta, izvēlas kādu pīrāgu un mēs to cepam, tajā pašā laikā apspriežot svarīgas tēmas.

Piedalīties konkursā man piedāvāja mana draudzene, kurai patīk dažādas avantūras (smejas). Es pretojos, bet beigās padevos, un nenožēloju to. Pirmkārt, bija patiešām interesanti – mēs pārdzīvojām pārvērtības pie stilista, mums tika veidota fotosesija retro stilā, mēs piedalījāmies salātu konkursā – es pagatavoju savu firmas recepti un saņēmu atzinību. Mēs mācījāmies defilēt, veidot ciltskoku, pārģērbāmies, runājām, saņēmām dažādu noderīgu informāciju. Mani mazbērni nodarbojas ar BMX un skeitbordu, un mēs sagatavojām uzstāšanos – trenējāmies, kārtīgi pārdomājām. Un tā ir vērtīga un nepieciešama pieredze.

Konkurss "Vecmāmiņa" norit reizi gadā. Tajā piedalās sievietes, kuras jau audzina mazbērnus un vēlas savā dzīvē kaut ko mainīt.