Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Daugavā Kunga Kristīšanas svētkos (FOTO)

21. Janvāris, 2019

2019. gada 19. janvārī, Kunga Kristīšanas svētku dienā, Rīgā, Daugavas krastmalā pie Lielā Kristapa pieminekļa, ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību notika Lielā ūdens iesvētīšanas kārta.


Pēc daudzu gadsimtu senas tradīcijas šajā svētku dienā ūdens tiek iesvētīts ne tikai dievnamos, bet arī upēs un ezeros. Starpkaru periodā Rīgā ūdens iesvētīšanas kārta tika kalpota ik gadus un to ievadīja svinīgs krusta gājiens. Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību šī tradīcija tika atjaunota 2012. gadā.

Ar Visaugstisvētītā Valdnieka Metropolīta svētību šogad ūdens iesvētīšanas kārtu Daugavā kalpoja LPB Sinodes Izglītības un katehizācijas nodaļas vadītājs un Rīgas Erceņģeļa Mihaila baznīcas pārzinis virspriesteris Oļegs Peļevins, viņam līdzkalpoja Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles klēriķi priesteris Pāvils Peļevins un priesteris Joanns Platinskis, Rīgas Jāņa Priekšteča baznīcas klēriķis hierodiakons Germans (Kartašovs) un Rīgas Svētās Trijādības katedrāles klēriķis protodiakons Vsevolods Meļņikovs. Ūdens iesvētīšanas kārtas laikā dziedāja Rīgas sv. Ņevas Aleksandra baznīcas koris reģentes Irīnas Kildišas vadībā. Dievkalpojums notika baznīcslāvu un latviešu valodā.

Lielās ūdens iesvētīšanas kārtas noslēgumā visi tika apslacīti ar iesvētīto ūdeni un tika uzsaukts ilgu gadu vēlējums. Pēc tam t. Oļegs Peļevins Valdnieka Metropolīta vārdā pateicās visiem par kopīgo lūgšanu un apsveica Kunga Kristīšanas svētkos.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv