Lietuvas neatkarības simbols jahta “Lietuva” apmeklēs Rīgu svētku laikā

14. Augusts, 2018

Atzīmējot Lietuvas valsts neatkarības 100 gadadienu, Rīgas svētku laikā no 17.līdz 19.augustam Pilsētas jahtklubā Ķīpsalā būs apskatāma leģendārā buru jahta “Lietuva”.


Jahta neoficiālais Lietuvas neatkarības simbols, kas apceļo Baltijas valstu ostas, kurās arī šogad tiek svinēta neatkarības simtgade. Rotāta ar īpašu simtgades buru, jahta “Lietuva” šovasar apmeklēja Gdaņsku, Tallinu un braucienu noslēdz Rīgā. Jahtas apkalpi veido pieci profesionāli un pieci iesācēji burātāji, kā arī 19 brīvprātīgie kadeti, kas mainās apmeklētajās ostās. 

Jahtas komanda iepazīstinās ar nelielu ceļojošu izstādi, kas veltīta Lietuvas neatkarības vēsturei. Izstādi sagatavoja Klaipēdas universitātes Baltijas reģiona vēstures un arheoloģijas institūts un Mazās Lietuvas vēstures muzejs (Mažosios Lietuvos istorijos musiejus). Apmeklētājiem būs arī iespēja nosūtīt savus apsveikumus Lietuvas valsts simtgadē, kurus ar jūras pastu jahta nogādās Klaipēdā.

Jahta “Lietuva” gaidīs apmeklētājus sestdien 18. un svētdien 19.augustā pulksten 13:00 – 15:00 un pulksten16:00 – 21:00 Pilsētas jahtklubā Ķīpsalā Balasta dambī.

 Jahtas “Lietuva” braucienu organizē Klaipēdas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju “Klaipédos šventés” projekta “Lietuvas gadsimtu senā Odiseja” ietvaros.

 

Foto: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments