Līgo: kā pareizi ēst un dzert

21. Jūnijs, 2017

Svētkos, tāpat kā jebkurā parastā dienā, jāatceras, ka viss ir labi, ja ar mēru. Rīgas 1. slimnīcas dietoloģe Lizete Puga pirms Līgo svētkiem dod padomus, kā svinībās pareizi ēst un dzert.


“Svētkos, gluži kā parastās dienās, ievērot mērenību savās izvēlēs, kā arī pievērst uzmanību produktu kvalitātei. Sākot no gaļas izvēles, ko labākajā gadījumā marinēt pašiem - kefīrā, garšaugos, augļu sulās, etiķī gatavojot tos uz grilla nepārgrillējot melnus”, stāsta uztura speciālists.  Gaļu un zivis labāk kombinēt ar svaigiem dārzeņiem - zaļumiem, gurķiem, tomātiem u.c.  Mazāk gaļas izstrādājumu kā desas un salātus ar majonēzi. Tas radīs smaguma sajūtu.

«Taču pa lielam nepareizas kombinācijas nav, galvenais ir, cik daudz un kas tiek ēsts», stāsta uztura speciālists.

Labāk izvairīties no pusfabrikātiem tāpēc, ka tajos vienmēr ir kādas liekas vielas, sāls, pārtikas piedevas. Vislabākais variants - viss svaigais, pagatavots paša rokām.

Vīriešiem pieļaujamā optimālā dienas deva ir trīs četras alkohola vienības, sievietēm – divas trīs. Tomēr tas nenozīmē, ka mierīgi un bez jebkāda riska var baudīt tādu daudzumu katru dienu. Viena alkohola vienība ir 10 ml tīra alkohola (100 procenti etanols). Tas ir daudzumus, ko vesels pieauguša cilvēka organisms pārstrādā stundas laikā.

1 alus pudele 0,5l gaišā alus ir 1,5 devas, 1 pudele tumšā alus 2,5 devas.

Ne sievietei, ne vīrietim nevajadzētu pārsniegt maksimālo dienas devu - piecas vienības, ieteicamais nedēļas limits ir 22 vienības vīriešiem un 12 vienības sievietēm. Taču pa lielam tomēr lietojam ar apdomu un noteikti ne katru dienu.

Lai nebūtu paģiras nākamajā dienā, noteikti ir jālieto gana daudz ūdens. Varētu teikt aptuveni tieši tikpat daudz arī jāizdzer papildus ūdens.

Lizete Puga
Rīgas 1. slimnīcas dietoloģe