Līgo svētki: kā droši kurināt ugunskuru?

20. Jūnijs, 2017

Kas gan būtu Līgo svētki bez ugunskura? Jau izsenis latvieši tam vasaras saulgriežu svētkos piedēvējuši maģiskas īpašības. Uguns jākurina kalna galā – jo tālāk tas redzams, jo labāk tuvējā apkārtnē labība augs. Tāpat tam jālec pāri – lai odi nekož un būtu daudz naudas. Tomēr pildot svētku uzdevumus, nedrīkst aizmirst arī par piesardzību. Lai svētkos vienīgā oglīte būtu šašlikā nevis bikšu dibenpusē, portāls RĪGA.LV tevi aicina, iegaumēt dažus vienkāršus padomus.


Atrodi vietu un to pienācīgi sagatavo!

Svarīgi, lai tā būtu drošā attālumā no ēkām, kokiem, žogiem, tā, lai, uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevar izraisīt ugunsgrēku. Jāņem vērā arī vēja virziens.

Ugunskura vietu jānostiprina ar smiltīm vai akmeņiem, lai uguns nevarētu aizvirzīties tālāk, kas īpaši svarīgi ir sausā laikā.

Aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas.

Ugunskuru nedrīkst atstāt bez uzraudzības, kā arī neatstāt mazus bērnus bez uzraudzības pie ugunskura.

Ieteicams lai pie ugunskura vietas būtu dzēšanas līdzekļi – ugunsdzēšamie aparāti vai sliktākajā gadījumā spainis ar ūdeni.

Ugunskurā nededzināt sintētiskos materiālus, gumijas riepas un tamlīdzīgas lietas, kas degot izdala indīgas vielas.

Netuvoties un nelēkt pāri ugunskuram, ja mugurā ir sintētiskās drēbes, kas viegli un ātri aizdegās.

Atstājot ugunskura vietu, tas jānodzēš pilnīgi, lai izslēgtu ugunsgrēka iespējamību.

Kurinot grilu – prasības tās pašas

Arī kurinot grilu, jāievēro tādas pat prasības kā ar svētku ugunskuru. Papildu tām ir svarīgi, ka grils tiek novietots uz stabilas virsmas, lai, garām ejot, tas netiktu apgāzts.

Grila iededzināšanu nevajadzētu uzticēt bērniem, jo pat pieaugušo klātbūtnē viņiem to darīt var būt bīstami.

Jāizmanto tie degšķidrumi, kas ir paredzēti tieši grila iekurināšanai. Ar degšķidrumu jāaplej kurināmais un jāpagaida, kamēr tas sasūksies un tad uzmanīgi jāaizdedzina.

Nedrīkst pieliet degšķidrumu jau degošam grilam un nedrīkst aizdedzināt ugunskurus un grilus ar viegli uzliesmojošiem šķidrumiem, piemēram, benzīnu, acetonu, jo tas var izraisīt uzliesmojumu un cilvēks var gūt smagus apdegumus.

Šašliks uz balkona

Iepriekš arī portāla lasītājiem stāstījām, ka ēdiena gatavošana svaigā gaisā nav aizliegta, ar noteikumu, ka netiek pārkāpti ugunsdrošības noteikumi. Tas nozīmē, ka nedrīkst izmantot atklātu uguni, bet gan īpaši  aprīkotu grilu. Pretējā gadījumā, redzot dūmu vālus no balkona, kaimiņi varētu izsaukt ugunsdzēsējus. Un tad šašliku ballīte būs beigusies.

Taču ļoti daudz namu apsaimniekotāju kaut ko dedzināt uz balkoniem un lodžijās aizliedz,  tas ir minēts ēkas uzturēšanas iekšējās kārtības noteikumos. Tā, piemēram, daudzdzīvokļu namos Rīgas namu pārvaldnieks aizliedz „rīkot ugunskurus” uz balkoniem, vienalga, vai tas ir grils, vai atvērta tipa ogļu panna, tāpēc, ka tas ir reāls drauds iedzīvotāju drošībai un var negatīvi ietekmēt ēkas tehnisko stāvokli.

Ja tomēr ir izcēlies ugunsgrēks vai atgadījusies kāda nelaime, kas apdraud Jūsu vai līdzcilvēku veselību vai dzīvību, nezaudējiet laiku un nekavējoties zvaniet uz tālruni 112!