Maršruts viesiem no citām valstīm un pilsētām

15. Augusts, 2019

Rīgas svētki ir lieliska iespēja parādīt draugiem no citām valstīm un pilsētām Rīgu visā tās krāšņumā. Mēs esam izvēlējušies tos svētku pasākumus, kas ļaus ikvienam ieraudzīt īsto Rīgu.


16. augustā

Izstāde “Šķūņu ielas noslēpumi”

Latvijas Nacionālā arhīva ēkas izstāžu logos, Šķūņu ielā 11, būs skatāma vēsturiska izstāde, kas veltīta vienai no Vecrīgas rosīgākajām ielām – Šķūņu ielai.

20.00–22.00
Dailes mūzikas salonvakars

Salonvakari Mūzikas namā “Daile” ir jauna tradīcija. Tās ir muzikālas tikšanās ar skatītājiem kamerkoncertos – auditorijai līdz 50 apmeklētājiem. 16. augustā šeit uzstāsies mūziķi Kristaps Vanadziņš un Daumants Kalniņš. Mūziķi neformālā gaisotnē izpildīs veco labo amerikāņu mūziku, proti, dziesmas no “American Songbook”, improvizējot īpašā akustiskā kamerformātā – tikai balss un klavieres. Repertuārā būs mūzika arī no dažādām pasaules valstīm!

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

17. augustā

12.00–18.00
Rīga leģendās

Visu dienu Vecrīgā būs dzīvās skulptūras, kas stāstīs par mūsu pilsētas leģendām. Dzīvās skulptūras būs redzamas īpašā maršrutā: pie Rātslaukuma, Kaļķu un Vaļņu ielas krustojumā, Līvu laukumā, Doma laukumā, Jēkaba un Klostera ielas krustojumā, Trokšņu ielā pie Zviedru vārtiem, Kungu ielā – laukumā pie ieejas Pēterbaznīcā.

11.00–20.00
Latvijas meistaru gadatirgus “Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas”

Esplanādē visas dienas garumā būs iespējams satikt amatniekus, māksliniekus un zemniekus no dažādām Latvijas vietām. Šeit varēs iegādāties dažādus izstrādājumus – adījumus, apģērbu, galda spēles, austus materiālus, koka, māla, porcelāna, stikla un ādas, lina un filca priekšmetus, rotaslietas, mežģīnes, dabisko kosmētiku, garšvielas, mājās gatavotus našķus un tējas.

12.00–20.00
Rīgas svētku restorāns

Spīķeru centrālajā laukumā 15 labāko Rīgas restorānu šefpavāri iepazīstinās pilsētas iedzīvotājus un viesus ar sezonāliem ēdieniem, kas gatavoti no vietējiem produktiem. Tā kā šogad Rīgas svētku tēma ir leģendas, šefpavāri gatavos leģendārus ēdienus par godu leģendāriem notikumiem un laikiem. Stilīgajā restorānā zem klajas debess valdīs svētku atmosfēra un dzīvā mūzika.

18. augustā

09.00–20.00
Tekstilmozaīkas festivāls “Rīgas tekstilmozaīka 2019”

VEF Kultūras pilī skatāmas vairākas Latvijas un ārzemju tekstilmākslinieku darbu izstādes. Labdarības akcijas ietvaros festivālā būs eksponēta mini kviltu izstāde “Vējā”, kuras autori ir Jūrmalas profesionālās vidusskolas izglītojamie ar invaliditāti.

Maršruti jauniešiem

Maršruts ģimenēm ar bērniem

Romantiska pastaiga pāriem

Maršruts vienatnē