Mazajā ģildē notiks režisores Ilonas Brūveres autorvakari un filmu demonstrējumi

18. Oktobris, 2019

Atzīmējot kinorežisores, producentes, scenārija autores Ilonas Brūveres sešdesmit piekto dzimšanas dienu, RKTMC “Mazā ģilde” norisināsies režisores veidoto darbu “Filmas. Fakti. Fragmenti” un “Ievainotais jātnieks” kinoseansi. Pirms seansiem būs iespēja dzirdēt režisores Ilonas Brūveres stāstījumu par filmu ideju un tapšanas vēsturi.


24. oktobrī plkst. 19.00 tiks demonstrēta retrospekcija “Filmas. Fakti. Fragmenti”, iepazīstinot publiku ar 100 ekrāna minūtēm, kas apkopo režisores spilgtāko filmu, TV raidījumu fragmentu un krāšņāko viņas veidoto Rīgas svētku ceremoniju mirkļu izlasi no 1974. līdz 2019. gadam. Savukārt 16. novembrī plkst. 16.00, kas ieskandinās Mazās ģildes veidoto valsts svētku programmu, tiks demonstrēta dokumentālā, režisores jaunākā filma “Ievainotais jātnieks”, kas ir viena no Latvijas simtgades filmām.
Ilonas Brūveres devums ir nozīmīgs Eiropas kontekstā. Viņas filmas iekļautas Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā, un vairākkārt saņemta arī Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”. Brūveres kontā ir vairāk nekā 200 televīzijas raidījumu LTV 1 un 20 filmas. Režisores tēlainā ekrāna valoda televīzijas raidījumos desmit gadus rosinājusi skatītājus un kolēģus televīziju uztvert ne tikai kā aktuālu, bet arī vizuāli piepildītu informatīvo lauku.

Foto: publicitātes

Pasākumus organizē RKTMC “Mazā ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu.

Ieeja bez maksas.