Mežu ekspedīcijās skolniekiem

17. Aprīlis, 2019

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā - "LVM meža ekspedīcijā".


Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā:

  • sapratīs, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē,
  • apzināsies cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus,
  • veidos izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Ekspedīcijas norise

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Minimālais dalībnieku skaits ekspedīcijā 15, maksimālais 35. Vienu grupu var veidot arī vairāku klašu skolēni, ja klasē nav pietiekošs skolēnu skaits. Ja ar vienu autobusu uz ekspedīciju atbrauc vairāk par 35 bērniem, tad katra klase (15 - 35 bērni) dodas mežā atsevišķi ar 20 minūšu intervālu. Vienā dienā maršrutu var iziet 2 - 8 grupas.

Ierodoties pasākuma vietā ar autobusu, skolēnus sagaida LVM darbinieks, kurš skolēnus iepazīstina ar pasākuma norisi un izsniedz nepieciešamo inventāru. Klase dodas mežā pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs dod skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risina individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās. Noslēgumā bērnus gaida pikniks labiekārtotā atpūtas vietā ar ugunskuru, pie kura bērni var cept desas vai ēst ko citu. Pasākuma norisi un inventāru bez maksas nodrošina LVM, transportu un uzkodas piknikam mežā nodrošina paši dalībnieki. Kopējais pasākuma ilgums 3 stundas.

Skolai jāiesniedz viens pieteikums par visām 6. klasēm, kas vēlas doties ekspedīcijās. Vietu skaits reģionu ekspedīcijās ir ierobežots! Vairāk informācijas par norises vietām šeit.

Visu mācību gadu Latvijas valsts mežu ekspedīcijās 6. klasēm ir iespēja doties arī uz trīs pastāvīgajiem LVM tūrisma objektiem, iepriekš individuāli saskaņojot ekspedīcijas laiku šo objektu informācijas centros vai pie norādītajām kontaktpersonām:

  • Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē, Inese Namniece - tālr. 29183595
  • LVM Kalsnavas arborētumā, Sanita Vaivode-Āzena - tālr. 29326912
  • LVM Vijciema čiekurkaltē, Ivars Palejs - tālr. 26478620

Pirms došanās uz mežu klasei nepieciešams apgūt skolā vienu mācību stundu par meža daudzveidīgo nozīmi - lejupielādē mācību stundas aprakstu un lasi pārējos ieteikumus šeit.