Mūsu sportisti piedalījās karatē sacensību Premjērlīgas 2019. gada noslēdzošajā posmā

9. Decembris, 2019

Nedēļas nogalē Madridē, Spānijā notika olimpiskās atlases pasaules reitinga karatē sacensību Premjērlīgas 2019. gada noslēdzošais posms. Sacensībās piedalījās 737 dalībnieki no 89 valstīm.


Latviju pārstāvēja trīs sportisti un 2 sportistes. Atgādinām, ka nākamajā gada vasarā Tokijā, Japānā notiks Olimpiskajās spēlēs, kurās pirmo reizi būs sacensību programmā karatē sporta sacensības. Madrides Premjērlīga ir viena no reitinga sacīkstēm, kuras ir sportistiem pakāpiens lai nokļūtu tuvāk dalībai olimpiskajās spēlēs, tāpēc visas cīņas bija ļoti sīvas. Latvijas titulētākais sportists Kalvis Kalniņš cīnījās kategorijā kumite vīriešiem līdz 60 kilogramiem ar brazīlieti Rafaēlu Nascimento un mūsu atlētam šoreiz nācās sīvā cīņā piekāpties brazīlietim ar rezultātu 3:5. Rīdzinieks Ruslans Sadikovs cīnījās kategorijā kumite vīriešiem līdz 75 kilogramiem zaudēja anglim Kelavejam Džo ar rezultātu 0:2. Andrejs Ozerovs cīnījās kategorijā kumite vīriešiem virs 84 kilogramiem ar irāni Abazāri Salehu un zaudēja tam ar rezultātu 0:2.

Latvijas Karatē Federācijas izlasei mazliet veiksmīgāk nekā mūsu vīriem cīņas noritēja dāmu konkurencē, kur Viktorijai Rezajeva cīnījās kategorijā kumite sievietēm līdz 68 kilogramiem pirmajā cīņa tikās ar norvēģieti Hiltonu Andrini un to pieveica ar rezultātu l:0. Otrajā cīņā Viktorija uzveica Slovākijas pārstāvi Kopunovu Miroslavu ar 1:0 un trešajā cīņā mūsu sportistei nācās piekāpties Kanādas sportistei Bratikai Melisai ar rezultātu 0:1. Kristīne Vīča pirmajā cīņā kategorijā kumite sievietēm līdz 50 kilogramiem tikās ar Meksikas pārstāvi Hernandesu Aliciju un tai piekāpās ar rezultatu 4: 0.

Latvijas Karatē Federācijas sportistu dalību šajās sacensībās finansiāli atbalstīja - LR Izglītības un Zinātnes Ministrija, Latvijas Sporta Federāciju Padome, Latvijas Olimpiskā Komiteja un Rīgas Dome.