No 19. līdz 25. februārim Rīgas pašvaldības policijā reģistrēti 3 996 notikumi

28. Februāris

Rīgas pašvaldības policija (RPP) no 19. līdz 25. februārim reģistrējusi 3 996 notikumus (no tiem 1305 pieteikumi saņemti ar mobilās lietotnes palīdzību), kas ir par 12 % mazāk kā iepriekšējās nedēļās, kā arī saņemti 115 personu iesniegumi.


Aptaujās iedzīvotāji bieži ir teikuši, ka, redzot patrulējošu pašvaldības policijas automašīnu, rodas drošības sajūta. Un viņiem ir taisnība, jo policijas patruļu pārvietošanās iemesls ir ne tikai došanās uz izsaukumiem, bet arī situācijas novērošana. Tā 25. februāra naktī Kurzemes pārvaldes patruļa pamanīja automašīnu, kuras vadītājs nepārliecinoši piedalījās ceļa satiksmē. Pēc norādījuma apturēt auto vadītājs sāka bēgt, iegriezās namu pagalmā, apturēja automašīnu un kopā ar vēl diviem vīriešiem turpināja bēgšanu ar kājām. Vīrietis tika noķerts, saslēgts roku dzelžos un nogādāts atpakaļ pie automašīnas. Aplūkojot tās salonu, tika pamanīti dažāda veida instrumenti un somas, kurās, iespējams, atradās kādas zagtas mantas. Kopā ar valsts policijas darbiniekiem, pārbaudot somu saturu, atklājās, ka tajās ir dažāda veida instrumenti un rācijas ar speciālām austiņām, kā arī somās bija izbērta maltā kafija, iespējams, lai policijas suņiem būtu grūtāk saost zagtas mantas. Līdz ar to šoreiz patrulēšana izjauca kādu, iespējams, iepriekš plānotu noziegumu.

Latgales pārvaldes darbiniekiem filmu cienīga pakaļdzīšanās izvērtās 20. februāra naktī. Pēc VP Ceļu policijas lūguma patruļa kopā ar vēl trīs operatīvajiem transporta līdzekļiem sekoja kādai automašīnai, kuras vadītājs, iespējams, bija alkohola reibumā. Zaķusalas krastmalā auto tika apstādināts un aizturētas visas tajā esošās četras personas. Pārbaudot personu datus, izrādījās, ka divi vīrieši ir Valsts policijas izsludinātā meklēšanā.

Savukārt Centra rajona policistiem vislielāko „darba lauku” sagādājuši vakara stundās uz ielām satiktie alkoholisko dzērienu lietotāji, kā arī nepilngadīgie smēķētāji. Kopumā nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā nonāca 151 nepilngadīga persona – veiktas 54 individuālās preventīvās pārrunas ar nepilngadīgajiem un viņu vecākiem, kā arī profilaktiski apsekotas 31 nepilngadīgā dzīvesvietas un pulcēšanās vietas.

Nedēļas laikā RPP uzmanības lokā kopumā nonāca 152 ārvalstnieki, no tiem gan tikai viens tika atzīts par cietušo, toties 28 reģistrēti kā pārkāpēji. Bijusi gan staigāšana pa ielām ar atvērtu alkohola pudeli, gan kautiņi Vecrīgas klubiņos ar vietējiem, gan kāpšana Brīvības piemineklī, kā to 21. februāra vakarā mēģināja izdarīt kāds Norvēģijas pilsonis, kurš saņēma administratīvā pārkāpuma protokolu un naudas sodu.

Vecrīgā pārsteigumus var sagādāt ne tikai tūristi. Tā 20. februāra naktī Centra pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Kaļķu ielu, kur ielas muzikants traucēja nakts mieru. Tika apsekota notikuma vieta, pamanīts ielu muzikants, kurš pēc pārrunu veikšanas muzicēšanu nekavējoties pārtrauca un solīja doties prom. Tomēr, veicot personas datu pārbaudi, tika konstatēts, ka persona izsludināta valsts policijas meklēšanā. Tā nu muzikantam nekas cits nav atlicis, kā doties uz policijas iecirkni.

Tāpat laika posms no 19. līdz 25. februārim nav pagājis bez cīņas ar nelegālu alkoholu. 21. februārī, patrulējot Daugavpils ielā, policisti ievēroja divus auto ar atvērtiem bagāžas nodalījumiem. Tika pārkrautas piecu litru plastmasas pudeles ar bezkrāsainu šķidrumu. Policisti devās klāt, stādījās priekšā un izskaidroja pienākšanas iemeslu. Sieviete, kura atradās pie vienas no automašīnām, steidzīgi aizvēra bagāžas nodalījumu un centās atstāt notikuma vietu. Sarunas laikā noskaidrojās, ka pārkrautais šķidrums ir nelegālais alkohols, un abas personas tika aizturētas. Kopējais nelegālā alkohola daudzums bija 15 pudeles (75 litri).

No 19. līdz 25. februārim Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2 338 personas, no tām 214 tika aizturētas. Reģistrēti 1808 administratīvie pārkāpumi, no tiem 1 429 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.