Notika 28. Alfreda Kraukļa piemiņas basketbola turnīrs

16. Septembris, 2019

Alfrēda Kraukļa piemiņas fonds nes leģendārā Latvijas basketbolista un basketbola trenera Alfrēda Kraukļa vārdu un sadarbībā ar BJBS “Rīga” Vidzemes nodaļu, no 14.septembra līdz 16.septembrim, rīkoja gadskārtējo un starptautisko Alfrēda  Kraukļa piemiņas turnīru basketbolā, kas šogad norisināsies jau 28.reizi.


Šo gadu laikā turnīrā piedalījušies un savas basketbola iemaņas attīstījuši daudzi gan Latvijas jauniešu, gan pieaugušo izlases dalībnieki, tai skaitā šī brīža nacionālās izlases spēlētāji Anžejs Pasečņiks, Jānis Timma, Artūrs Strautiņš, Ojārs Siliņš un citi. Tāpat turnīrā piedalījies arī pašreizējais Krievijas basketbola federācijas prezidents, bijusī NBA zvaigzne Andrejs Kiriļenko.

Pēdējo 3 gadu laikā turnīrs pakāpeniski ir attīstījies, iesaistot arī meiteņu komandas, un šogad pirmo reizi turnīra vēsturē piedalījās 6 meiteņu vecuma grupas, līdz ar to kopumā sacensībās piedalījušies 12 jauniešu vecuma grupas (6 zēnu un 6 meiteņu), vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Turnīra spēles notika 15 sporta zālēs. Šogad dalību turnīrā pieteica 97 komandas no 10 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Zviedrijas, Krievijas, Dānijas un Turcijas. Kopējais dalībnieku skaits, ieskaitot tiesnešus, apkalpojošo personālu un līdzjutējus, pārsniedz divus tūkstošus cilvēku katrā turnīra dienā.

Cenšoties turnīru padarīt daudzveidīgāku, šogad, visiem turnīra dalībniekiem tika piedāvāta iespēja bez maksas apmeklēt Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un Rīgas Motormuzeju.