Orķestris "Sinfonia Concertante" atklās sezonu ar bezmaksas koncertu Nacionālajā bibliotēkā

26. Septembris, 2019

Svētdien, 29. septembrī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē kamerorķestris Sinfonia Concertante diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atklās septiņpadsmito sezonu, koncertprogrammā iekļaujot pat divus latviešu autoru darbu pirmatskaņojumus.


Turpinot lielisko sadarbību ar Edgaru Mākenu, sezonas atklāšanas koncertā orķestris atskaņos jaundarbu Uvertīra stīgu orķestrim, kas būs jau otrais šī komponista skaņdarbs orķestra repertuārā. Otrs pirmatskaņojums pieder autoram, kura daiļrade ir neatņemama un oriģināla latviešu mūzikas ainavas sastāvdaļa un kurš vienlīdz labi jūtas kā akadēmiskās, tā arī vieglās mūzikas žanrā – tā būs Alvila Altmaņa Kamersimfonija.

Kā katrā Sinfonia Concertante koncertā, arī šoreiz piedalīties aicināti izcili solisti – tie ir vijolniece Agnese Kanniņa, kas klausītājiem pazīstama kā kamerorķestra Sinfonietta Rīga un senās mūzikas orķestra Collegium Musicum Riga dalībniece, un ģitārists Kaspars Zemītis. Abi orķestra priekšā nav redzami bieži, tādēļ arī skaņdarbi, ko mūziķi izvēlējušies atskaņot kopā ar Sinfonia Concertante - Antonio Vivaldi Koncerts Do mažorā un Johana Georga Pizendela Vijolkoncerts Fa mažorā - atlasīti īpaši rūpīgi.

Koncerts notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Koncerts svētdien, 29. septembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Ieeja bez maksas.

Foto: Dacīte Beķere