Par Latvijas varoņiem pastāstīs izstāde Sv. Pētera baznīcā

13. Novembris, 2018

No 2018. gada 17. novembra līdz 19. decembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma multimediāla izstāde “Latvijas varonis – no senatnes tagadnē”.


Sagaidot un godinot šogad tik nozīmīgos valsts svētkus, Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta izstāde “Latvijas varonis – no senatnes tagadnē”. Izstāde tiek realizēta, lai, valsts simtgadē, atcerētos un pieminētu tos ļaudis, kuri ļāvuši tapt neatkarīgai Latvijas valstij. Tie nav cilvēki, kuru uzvārdi tiek publiski daudzināti. Vairumā gadījumu tie ir nezināmie varoņi.

Tā nebūs muzejiska, ar eksponātiem pārpildīta, bet drīzāk emocionāla – šim laikam un noskaņai atbilstoša. Izstādes apmeklētājs tiek aicināts vēsturisko atmiņu ceļojumā. Interaktīvajā ekspozīcijas daļā apmeklētāji varēs iepazīties ar “dzīviem” arhīvu materiāliem un vērot sarunas ar laikabiedriem, kuri veido tiltu starp pagātni ar šodienu.

Izstādes pamatā ir projekts “Mans varonis”, kura mērķis bija uzrunāt Latvijas sabiedrību, aicināt izzināt savas dzimtas vai novada vēsturi, uzmeklēt informāciju par savas dzimtas vai novada varoni, kurš ir piedalījies Pirmā pasaules kara kaujās un vēlākajās Brīvības cīņās par Latvijas valsts izveidi. Šī projekta ietvaros izveidota mājas lapa www.mansvaronis.lv, kur ikviens ir aicināts dalīties ar savu stāstu, kā arī iepazīties ar citu pievienotajām liecībām.

Ieejas maksa: pieaugušajiem EUR 3.00, studentiem EUR 2.00, skolēniem EUR 1.00. Sīkāka informācija: www.peterbaznica.riga.lv; www.mansvaronis.lv.