Pašvaldības policija gatava jaunā mācību gada sākumam Rīgā  

24. Augusts, 2018

Lai nodrošinātu izglītības iestāžu audzēkņiem maksimāli drošu jaunā mācību gada sagaidīšanu un sākšanu, Rīgas pašvaldības policija ir sagatavojusi attiecīgo pasākumu plānu, kuru ceturtdien, 23. augustā, atzinīgi novērtēja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja.


Jau no 20. augusta policija sākusi apsekot 114 skolu un 34 interešu izglītības iestāžu apkārtni, iecienītākās jauniešu pulcēšanās vietas, kā arī mazumtirdzniecības un izklaides uzņēmumus.

 
Pastiprinātā režīmā pašvaldības policija sāks strādāt jau no 31. augusta - brīvdienās pirms Zinību dienas, kad notiks pastiprināti reidi, tirdzniecības vietās kontrolējot alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizlieguma nepilngadīgām personām ievērošanu. Policijas pārstāvji piedalīsies dažādos publiskos pasākumos, piemēram, 1. septembrī pie Kongresu nama, kur notiks pasākums „Nāc un piedalies!”.
 
3. septembrī, pirmajā skolas dienā, papildus pienākumu veikšanai piesaistīs 150 policijas darbiniekus, kas dežurēs gan pie izglītības iestādēm, gan ielām, gan ūdeņiem. Pārbaudes tiks veiktas vismaz 65 tirdzniecības vietās, īpaša uzmanība tiks pievērsta arī pieaugušajiem, kas nepilngadīgajiem palīdz iegādāties alkoholu un tabakas izstrādājumus.
 
Policisti pievērsīs pastiprinātu uzmanību bērnu un jauniešu iecienītajām pulcēšanās vietām - iekškvartāliem, parkiem, aktīvās atpūtas vietām, iekļaujot tās patrulēšanas maršrutos. Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī nesen atjaunotajiem parkiem un sporta kompleksiem pie izglītības iestādēm, kur policijas apsekojumi paredzēti arī nakts laikā. Patruļas un policijas mobilais resurss pastiprināti atradīsies ne tikai pilsētas centrālajā daļā, bet arī apkaimēs.
 
Pašvaldības policijas veikto pasākumu rezultātā pārkāpumu skaits Zinību dienā ir ievērojami samazinājies – ja 2008. gadā tika fiksēti aptuveni 300 pārkāpumi, tad pēdējos gados, pateicoties policijas patruļām, to bija mazāk par 50.
 
Skolu vadība un pedagogi no pašvaldības policijas puses ir uzrunāti par iespējām organizēt skolās tikšanās ar pašvaldības policijas darbiniekiem, lai tematisko lekciju laikā izglītotu skolēnus par dažādiem drošības un kārtības jautājumiem. Plānots, ka mācību gada laikā skolās varētu notikt 120 lekcijas.