Pašvaldības policijas darbinieki palīdzējuši autovadītājam, kuram palicis slikti pie stūres

10. Maijs

Trešdien, 8.maijā, neilgi pēc pulksten 10.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki, patrulējot Dzirciemā, ievēroja kādu "Volkswagen" markas automašīnu, kura brauca no vienas joslas puses uz otru, atsitoties pret ceļa apmali. Arī izvēlētais braukšanas ātrums tika strauji mainīts, tādejādi radot apjukumu citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.


Aizdomās, ka autovadītājs varētu būt apreibinošo vielu ietekmē, nolemts transportlīdzekli nekavējoties apturēt. Mirkli vēlāk konstatēts, ka pie stūres sēž kāds sirms kungs. Vīrietis likās pamatīgi apjucis un nespēja atbildēt ne uz vienu no likumsargu jautājumiem. Kad sirmais kungs aicināts turpināt pārrunas policijas operatīvajā transportlīdzeklī, viņš pēkšņi saļima. Vīrietim sniegta pirmā medicīniskā palīdzība līdz ierodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās gan mediķi, gan Valsts policijas darbinieki. Ārsti, apskatot kungu, nolēma viņu hospitalizēt. Savukārt Valsts policijas darbinieki, veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, pārliecinās, ka tik tiešām sirmais vīrietis transportlīdzekli nav vadījis alkohola reibumā un avārijas situācijas radušās veselības stāvokļa dēļ.

Ņemot vērā, ka automašīna palika krustojumā, kārtības sargi to pārvietoja uz tuvāko stāvēšanai atļauto vietu, pēc kā atslēgas nodeva vīrietim.