Pirmdien daļēji tiks atklāta satiksme pie izdeguša Kalnciema ielas grausta

4. Janvāris, 2019

Pagajušā gadā novembrī izdeguša grausta teritorijā (Kalnciemaielā 2B) notika operatīvā sanāksme, kurā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Satiksmes departamenta pārstāvji, būvinspektori, būvinženieri, būvnieki un ēkas īpašnieku pārtāvji. Tur pat uz vietas tika pieņemti vairāki lēmumi.


Satiksme Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā (centra virzienā) tiks atjaunota pirmdien 7. janvāri, bet tikai pa vienu braukšanas joslu.

Savukārt par otrās joslas atveršanu varētu spriest pēc 14. janvāra. Kas attiecās uz sabiedriskā transporta pieturu, kura atradās tieši blakus izdegušai ēkai, tad tā tiks pārnesta uz citu vietu.

Foto: Riga.lv

Tāpāt ēkas īpašniekiem tika uzdots izbūvēt drošības zonu jeb gājēju tuneli gar grausta sienu Meža ielā un Raņka dambī.

“Ir bažas par ēkas augšstāviem – dāļēji ir izdrupušas pārsedzes, saplaisājušās sienas,” – atzīmē būvinženieris Māris Arnavs.

Eksperts atzīmē, ka jau 19. decembrī Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas konservācijas nepieciešamību, taču arī šodien projekta vēl nav.

Jāatzīmē, ka vakardien vēl turpinājās ēkas izdegušās daļas demontāžas darbi, kuru laikā notika fasādes daļas nobrukums uz Kalnciema ielas pusi.

Foto: Riga.lv

“Lai novērstu ugunsgrēkā radīto seku bīstamību un apdraudējumu pilsētvidei, ir demontēta Kalnciema ielas 2B ēkas fasādes daļa līdz pirmā stāva līmenim. Šobrīd eksperti izvērtē, vai ir nepieciešams demontēt vēl arī atsevišķas detaļas ēkai Raņķa dambja pusē, bet šobrīd ēkas sabrukšanas iespējamība ir novērsta. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē, 14.janvārī, tiks skatīts jautājums par ēkas turpmāko sakārtošanu, ievērojot būvekspertu norādītos darbu uzdevumus un to terminus,” – piebilda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks.

Foto: Riga.lv