Putnu dienas mežirbes zīmē

4. Aprīlis, 2019

Līdz ar pavasara atnākšanu Latvijā atgriezušies arī vairums gājputnu. Tradicionāli Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde un citi Putnu dienu organizatori un draugi arī šopavasar aicina kopā iepazīt Latvijas putnu un dabas pasauli.


Šopavasar Putnu dienu centrālie datumi ir 6. un 7. aprīlis, taču Putnu dienu pasākumi turpinās visu aprīli. Informācija par bezmaksas Putnu dienu ekskursijām, būrīšu darbnīcām un citās aktivitātēm visā Latvijā pieejama vietnē www.putnudienas.lv.

Ekskursijas un pastaigas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem, savukārt radošās darbnīcas un spēles būs vairāk piemērotas ģimenēm ar bērniem!

Daļa Putnu dienu pasākumu notiek brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu un apaviem aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka iespēju robežās centīsimies nodrošināt ar papildus binokļiem.

Foto: publicitātes

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2019. gada putnu izvēlējusies mežirbi Bonasa bonasia. Mežirbe ir mežos mītoša nometnieku putnu suga, kas Eiropas Savienībā ir īpaši aizsargājama. Kopš 2005. gada mežirbju skaits Latvijā ir strauji samazinājies. LOB turpinās izzināt populācijas sarukuma cēloņus un aicinās šajā darbā iesaistīties arī sabiedrībai.

“Putnu dienas” Latvijā notiek divas reizes gadā - pavasarī un rudenī! Pasākumam ir sena vēsture - aizsākumi meklējami jau 1928.gadā.