Rīdziniece Santa Marija – kandidāte “Mis ofiss 2018” titulam

5. Oktobris, 2018

“Īsta “Mis ofiss” nekad neapstāsies pie sasniegtā, nebaidīsies izmēģināt kaut ko jaunu, ir gatava mainīties.” Portāls Rīga.lv tikās ar meiteni, kas mūsu pilsētu un valsti pārstāvēs starptautiskajā skaistumkonkursā.


Par mani

Es vienmēr meklēju līdzsvaru starp savu iekšējo “iņ un jaņ” – racionālo un radošo pusi. Varētu teikt, ka maksimāli izmantoju abas smadzeņu puslodes. No agras bērnības es cītīgi mācījos un man ļoti patika māksla. Tagad galvenokārt mans laiks paiet ofisā, bet brīvo laiku veltu radošām lietām un aktīvam dzīvesveidam, daudz ceļoju

Par darbu

Mana karjera ir līkumains ceļš, kas sākās ar izglītību ekonomikā un vadībā. Pabeidzu Latvijas Universitāti, devos apmaiņas programmā uz Spāniju, ko ļoti iesaku darīt ikvienam studentam, jo starptautiska pieredze ir liela vērtība. Pēc tam devos praksē Eiropas Parlamentā, kur savām acīm redzēju, kā attīstās ekonomika un tiek regulētas tirgus attiecības. Prakse bija uz noteiktu laiku, atgriezos Latvijā, no valsts sektora pievērsos privātajam. Esmu strādājusi ar visdažādākajiem projektiem: no vienkāršiem administratīvajiem uzdevumiem līdz biznesa projektiem un jaunu produktu izstrādei.  

Foto: No personīgā arhīva

Manas aktīvās karjeras darbības periods sākās uzreiz pēc maģistra diploma saņemšanas, ilgu laiku aktīvi strādāju un mācījos vienlaicīgi. Šķiet, ka tieši tad man arī pirmo reizi bija izdegšanas sindroms, man negribējās atgriezties ofisa rāmjos. Pievērsos radošām lietām un strādāju izstāžu un modes skašu rīkošanas jomā. Un beigu beigās atkal atgriezos ofisā – vēlējos izmēģināt kaut ko jaunu un pievērsos finanšu sektoram.

Par konkursu un skaistumu

Mana pirmā pieredze ar skaistumkonkursiem bija jau pirms 10 gadiem. Tad es cītīgi mācījos skolā, paralēli darbojoties teātra studijā. Mani pamatā uzskatīja par paraugskolnieci, bet pusaudžu vecumā vēlējos parādīt sevi no citas puses. Tā 16 gadu vecumā ieguvu savu pirmo kroni, bet 18 gadu vecumā – otro.

Ar konkursa palīdzību man nebija vēlmes pierādīt to, ka esmu pievilcīga – mūsdienu pasaulē skaistums ir ļoti subjektīvs. Turklāt mūsdienās to var radīt mākslīgi, bet fotogrāfi arvien biežāk meklē neparastas personības un modeles ar īpatnēju ārējo izskatu. Lai ko kāds arī teiktu, sievietē galvenais ir iekšējais skaistums, kas tiek dāvāts apkārtējiem. Mirdzošai sievietei garām paiet nevar, bet skaistai gan.  

Konkursā var piedalīties gan precētas, gan neprecētas sievietes, gan jaunās māmiņas, modeles un meitenes, kuras nav modeles. Svarīgs ir saturs – sociālā aktivitāte, dzīvesveids, profesionālie sasniegumi, talanti.

Kā es nonācu konkursā?

Iespējams, ja man piezvanītu citā dienā, es būtu pasmējusies un nolikusi klausuli. Bet viss kaut kā iestājās īstajās vietās, ar meiteni, kura mani uzaicināja uz atlasi, labi parunājām, viņa pastāstīja par konkursu un galveno balvu. Burtiski pāris dienas pēc mūsu sarunas es domāju par to, ka vēlos doties mācīties, bet mācību maksa ir 30 tūkstoši eiro. Bet te pēkšņi man zvana un saka – ir tāds konkurss, galvenā balva ir 30 tūkstoši eiro.

Foto: No personīgā arhīva

Konkursa mērogi ir ļoti lieli – Krievija, Gruzija, Baltkrievija, Ukraina, Moldova un pat Ķīna! Cerība ir – pēc balsošanas (balsošana ir atvērta līdz 7. oktobrim) finālā nonāks 25 meitenes un vēl 5 izvēlēsies žūrijas locekļi, ja esi pietiekami aktīva un motivēta.

Par motivāciju

Kāpēc es vēlos piedalīties konkursā? Jebkurš konkurss ir skola, tas ir sports. Bet sportā tu trenējies, kļūsti labāks un pakāpies uz jaunu līmeni. Tāpēc, ja tev ir mērķis rīt būt labākam, nekā esi šodien, tad es neredzu iemeslu, kāpēc nepiedalīties. Šeit runa nav par to, lai pierādītu, ka esi labāks par citiem – visas meitenes ir ļoti interesantas. Šeit runa ir par to, ka vēlies pierādīt sevi, atklāt un uzzināt sevī kaut ko jaunu.

Foto: No personīgā arhīva

Es uzzināju, ka pasaulē ir ļoti daudz cilvēku, kuri ļoti negaidīti tevi atbalsta. Un pat tuvi draugi atklājas no jauna: konkursa laikā pirmo reizi dzirdēju no draudzenēm, ka viņas ar mani lepojas! Konkurss palīdz motivēt sevi, bet pēc tam, iespējams, arī iedvesmot kādu citu piedalīties konkursā, izlasīt grāmatu, aizbraukt kaut kur vai vienkārši noticēt tam, ka esi lieliska, skaista un tikai no tevis pašas ir atkarīgs, vai tu to šodien jūti vai nē. Vienmēr jāatceras, ka mēs esam brīnišķīgi, interesanti un ikviens no mums ir tikai vienā eksemplārā.